Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 31. května 2016 a svátek má Kamila.

Přední český egyptolog Miroslav Verner promluví 13. ledna v kolínském muzeu

Přední český egyptolog Miroslav Verner promluví 13. ledna v kolínském muzeu
 
Publikováno: 8.1.2015 v 6:00, Aktualizováno: 6.1.2015 v 15:00
Rubrika: Kultura

Regionální muzeum v Kolíně zve do Dvořákova muzea pravěku na přednášku předního českého egyptologa Miroslava Vernera.. Přednáška s názvem "Ten druhý Egypt" se uskuteční 13. ledna od 17 hodin.

Prof. PhDr. Miroslav Verner, DrSc získal v Egyptě mnohaletou archeologickou praxi, začínal zde již v roce 1964, v letech 1975-2000 byl ředitelem Československého (později Českého) egyptologického ústavu Univerzity Karlovy. Zabývá se historií a paleografií Egypta v období 3. tis. př. Kr. a specializuje se především na archeologii doby stavitelů pyramid. Mimo jiné je členem komise UNESCO pro památky starého Egypta a Núbie, členem řídícího výboru Mezinárodní asociace egyptologů a čestným členem Německého archeologického ústavu a Rakouského archeologického ústavu.

Přednáška se zaměří na rozsáhlé pouštní oblasti Egypta, zejména Západní poušť, které byly ještě na počátku 20. století téměř nedostupné. Nové archeologické výzkumy, které v Západní poušti v současné době probíhají, zejména v oázách, přinášejí překvapivě významné archeologické objevy, které v mnoha ohledech mění dosavadní pohled na dějiny starého Egypta. Naléhavost těchto výzkumů navíc aktualizuje stále větší ohrožení těchto památek vzhledem k destabilizaci politických poměrů v celé oblasti severní Afriky a Předního Východu. Místa na výjimečnou přednášku si lze rezervovat i telefonicky na čísle 321 722 988.

Regionální muzeum prostřednictvím svého webového portálu nově oznámilo, že kapacita přednášky je již plně obsazena a nelze přijímat další rezervace.

Profesor Miroslav Verner seznámí kolínské publikum s archeologickými objevy v Egyptě.
Foto: Archiv Českého egyptologického ústavu
Autor článku: RMK, Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Středočeský kraj poskytne peníze na opravy střech pro skanzen v Kouřimi Kolínská společnost Prostor plus má nového ředitele sekce sociálních služeb - Jiřího ValnohuČeskobrodský fotbalový kanonýr Kacafírek porazil soupeře, dal hattrick. Kolínští fotbalisté doma prohráliZmění se kolínská prameniště? Projekt bude stát 30 miliónů korun
Kalendář akcí: Květen
Po
 
2
9
16
23
30
Út
 
3
10
17
24
31
St
 
4
11
18
25
 
Čt
 
5
12
19
26
 
 
6
13
20
27
 
So
 
7
14
21
28
 
Ne
1
8
15
22
29
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (2 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (8 inzerátů)
Pronájmy (6 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (3 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM