Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 25. srpna 2016 a svátek má Radim.

Příkrá ulice s příkrým hodnocením. Provizorně opravená kolínská ulice pod reflektorem kritiky

Příkrá ulice s příkrým hodnocením.  Provizorně opravená kolínská ulice pod reflektorem kritiky
 
Publikováno: 1.11.2014 v 6:00, Aktualizováno: 29.10.2014 v 18:00
Rubrika: Zpravodajství

Nedávno jsme v Presu kvitovali proměnu Příkré ulice, jejíž horní konec se pyšní novou zámkovou dlažbou. Ulice má ovšem i druhý konec, s kterým to jde skopce obrazně i reálně. Tato část uličky vybíhající směrem k železničnímu podjezdu u Starých lázní je kandidátem na titul ostuda roku.

Ulička je v této části pěší zónou, není ovšem ničím zajímavá a důvod zde zastavovat chodci nemají. Přesto je prý značně frekventovaná. Využívají ji lidé na cestě z nádraží, opilá mládež vracející se ze Starých lázní, ale i dobře oblečení abonenti divadla, kteří tudy našlapují k autům zaparkovaným Na Pobřeží. Příkrá je velice dobrým příkladem místa, o který souhlasně nejeví zájem lidé pečující v Kolíně o zeleň, o chodníky, o silnice a o kanály.

Ulice dříve dlážděná lomovým kamenem je dnes parádně rozvrkočená a skýtá důkazy o různých historických vrstvách přestaveb komunikace. Najdeme zde v chodníku elegantní mramorové či amfibolitové kostky vyskakující z pod asfaltu na to navazuje popraskaný beton a viklavé schody. Střed ulice tvoří udupaná hlína v části již prorostlá plevelem. Ulice nese známky letos provedené rekonstrukce kanalizace, ale provizorní, šikmo vedený betonový žlab ukazuje, že snaha zůstala jaksi nedotažená.

Aktuální stav Příkré ulice. Mohla by tato pěší zóna směřující ke kolínskému divadlu vypadat lépe?
Foto: Vladimír Sládek
Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Kolínští literáti: Jan Novák napsal libreto komiksu Zátopek, Eva Bešťáková překvapila s Poironem a Jana Jirásková se prosadila u PasekyTaké fotbalisté Českého Brodu opustili Český pohár, kteří jako poslední hájili čest okresuFotbalisté Polep, Poříčan i Velimi si připsali do tabulky více bodů než jejich soupeřiKolínští atleti zabojovali v Jablonci o záchranu, přesto musí čekat na výsledky extraligy
Kalendář akcí: Srpen
Po
1
8
15
22
29
Út
2
9
16
23
30
St
3
10
17
24
31
Čt
4
11
18
25
 
5
12
19
26
 
So
6
13
20
27
 
Ne
7
14
21
28
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Vzpomínáme (3 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (2 inzerátů)
Seznámení (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM