Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 31. srpna 2016 a svátek má Pavlína.

Příprava na republikový šampionát ve sportovní střelbě vrcholila. Mladí střelci i střelkyně z SSK DDM Kolín brali na Velkých cenách spousty medailí

Jen několik závodů zbývalo do mistrovství ČR ze vzduchových zbraní, které se uskutečnilo tradičně v Plzni druhou březnovou sobotu a neděli. Účast si svými výkony zajistil v kategorii muži Václav Šmíd, v juniorech Tomáš Záliger a David Hnida a v dorostencích Filip Nepejchal, Jirka From, Matěj Zmátlo, Kateřina Paprocká, Kateřina Skalová.

Publikováno: 21.3.2014 v 17:00

Většina z nominovaných se zúčastnila prestižní soutěže Velká cena Středočeského kraje pořádané v tenisové hale u obce Kluk ve dnech 8 - 9. března.

Součástí naší výpravy byli i střelci v kategorii do 14 let, jejichž vrcholná soutěž této zimní sezóny 2013/2014 Mistrovství České republiky bude až 5. dubna shodou okolností rovněž na střeleckém stadionu ASS Plzeň-Lobzy.

Výsledky sobotního závodu:

Kategorie 12 let: 3. Novotný Lukáš 298, 21. Mejda Jiří 282, 26. Vadinská 264.
Kategorie 14 let: 1. Zmátlo Matěj 299, 11. Nováková Bára 297, 13. Dvořák Tomáš 296, 16. Neumanová Bára 296, 18. Skalová Katka 295, 33 Nykl Lukáš 291, 37. Veselá Míša 288.
Kategorie 40 ran do16 let: 3. Nepejchal Filip 404,5, 25. Paprocká Katka 389,1, 62. Skalová 345,5, 68. Veselá 318,2, 69. Zmátlo 307,3, 71. Dvořák 260,1.
Kategorie muži, junioři 60 ran: 22. Záliger Tomáš 564.

V sobotním závodu se nejlépe vedlo Filipu Nepejchalovi, který postoupil jako jediný dorostenec do finále, aby udržel konečnou 3. příčku.

Nedělní závod:

Kategorie 12 let: 1. Novotný 300, 20. Mejda 276.
Kategorie 14 let: 10. Neumanová 298, 11. Nykl 297, 12. Zmátlo 297, 23. Skalová 293.
Vzduchová puška 40 smíšená kategorie: 9. Nepejchal 404,2, 50. From Jiří 379,6, 53. Paprocká 378,6.
Vzduchová puška 60 ran stoje muži: 15. Záliger 589,4.

Následující týden se většina našich svěřenců zúčastnila dalšího nominačního závodu s názvem O Pohár ředitele městské Policie Brandýs nad Labem. Soutěž obsadil náš oddíl ve všech kategoriích. V nejmladší kategorii dívky do 12 let svůj první výsledek 187 vybojovala teprve desetiletá Katka Polesná.

V kategorii chlapci do 12 let na 2. místě skončil Lukáš Novotný nástřelem 298 bodů, 7. pozici obsadil s novou zbraní Jiří Mejda nástřelem 285 bodů, začínající Filip Svoboda trefil 243 bodů. Družstvo ve složení Mejda, Svoboda, Polesná obsadilo 7. místo výkonem 715 bodů.

Ve stejné disciplíně kategorie dívky do 14 let vyhrála v osobním rekordu 300 bodů Bára Neumanová před naší Míšou Kopeckou, která měla rovněž neuvěřitelných 300 bodů. Na 6. příčce se umístila v osobním rekordu Bára Nováková (299 bodů), osmá skončila Katka Skalová (298 bodů).

V kategorii chlapců do 14 let 2. místo obsadil Matěj Zmátlo ziskem 300 bodů, o prvenství přišel jen vinou menšího počtu středových desítek.

Soutěž družstev se stala záležitostí našeho oddílu. Na 1. místě se umístilo družstvo našich dívek ve složení Neumanová, Kopecká, Nováková výkonem 899 bodů, před druhým naším družstvem ve složení Zmátlo, Skalová, Novotný, výkon tohoto družstva byl 896 bodů. V kategorii vzduchová puška 40 ran stoje obsadili naši střelci tato umístění: Zmátlo 25. místo výkonem 339, Katka Skalová 28. místo výkonem 329 bodů.

Další soutěž s názvem Krajský přebor Libereckého kraje proběhla 23. února ve známé tělocvičně ZŠ Vrchlického v Liberci, které se zúčastnila jen malá část našeho oddílu. V disciplíně vzduchová puška 60 ran stoje, se na 3. místě umístil s novou zbraní Walther LG 400 Tomáš Záliger nástřelem 587,6 bodu, dorosteneckou kategorii vzduchová puška 40 ran stoje vyhrál Filip Nepejchal nástřelem 404,8 bodu, na 9. místě se umístil Jirka From s 387,3 bodu, čtrnáctý byl Zmátlo Matěj, jenž napálil 369,7 bodu.

V disciplíně vzduchová puška 30 ran vleže do 12 let bral za výkon 296 Lukáš Novotný 2. příčku. V kategorii do 14 let skončil Zmátlo nástřelem 295 bodů šestý.

Vítězná Bára Neumanová a druhá Míša Kopecká se na stupních vítězů radují ze skvělých výsledků.
Autor článku: Jiří Pokorný

Na ústřední hřbitově v Kolíně znovu opraví střechu WCZákladní školu v Kmochově ulici v Kolíně má město nechat nasvítitAleš Pitzmos z Čáslavi, který pracuje v Kolíně, je multižánrovým autoremBlízko Penny Marketu na sídlišti v Kolíně vznikne prý hřiště na pétanque
Kalendář akcí: Srpen