Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 8. prosince 2016 a svátek má Květoslava.

Program kolínského divadla do 17. prosince - Beatles revival, Ještěrka na slunci, Mišík

Program kolínského divadla do 17. prosince - Beatles revival, Ještěrka na slunci, Mišík
 
Publikováno: 10.12.2014 v 10:10
Rubrika: Kultura

Košická kapela The Backwards, dvojnásobný vítěz světového Beatlefestu v New Yorku z let a 2003 s titulem nejlepší The Beatles revivalová skupina zavítá tuto středu 10. prosince do Městského divadla Kolín. Skupina připravila pro své publikum nový program. Kromě známých a osvědčených hitů z raného období "Beatlemánie" ve 2. části zahraje skladby z alb Rubber Soul a Revolver. Ve 3. dějství diváci uslyší hity z alb Sgt. Pepper´s a Magical Mystery Tour a nakonec písně z období Abbey Road (Let It Be, Hey Jude, Something, Here Comes The Sun, Ob-la-di Ob-la-da, atd.). Košičani se představí i v barevných uniformách a nových stylových kostýmech. Jako speciální bonus uslyší diváci skladbu Free As A Bird.

V pátek 12. prosince Hana Maciuchová a Jan Satoranský uvedou Ještěrku na slunci - komorně komediálně laděnou hru o několika dnech z pozdního života herečky Sáry Bernhardtové, legendy francouzského divadla, které tráví ve společnosti jediného muže - oddaného tajemníka Pitoua. Groteskní i jímavé rozhovory stárnoucí herečky s tajemníkem, který trpělivě snáší její rozmary, otevírají nejen zajímavý pohled na svět přelomu 19. a 20. století, ale především do osamělé duše velké osobnosti světového divadla.

Ve středu 17. prosince se uskuteční koncert Vladimíra Mišíka & Etc... v rámci bilančního Turné "Etc... 40" (1974- 2014). Vladimír Mišík je jednou z nejvýraznějších osobností české populární hudby již od 60. let 20. století. Svou tvorbou ovlivnil celou řadu umělců ať už z hudebního, výtvarného či literárního prostředí. Muzikanti pod značkou Etc... však začali vystupovat v roce 1974. Vladimír Mišík s kapelou Etc.... přes mnohé personální změny a dvouletý zákaz činnosti v 80. letech minulého století koncertuje dodnes. Do současné chvíle vydala kapela 11 řadových alb a DVD k 60. narozeninám Vladimíra Mišíka. Na koncertech se kromě současné sestavy Etc... objeví i Stanislav "Klásek" Kubeš (kytara, zpěv), Vladimír "Guma" Kulhánek (basa), Jaroslav "Olin" Nejezchleba (violoncello, zpěv) a zpěvák Pavel Bohatý.

Začátky představení a koncertů jsou vždy v 19 hodin.

Autor článku: Michal Černý
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Zdravotnické poplatky kraj proplácet nebudeŘadu ulic vytipovali k opravěHokejoví Kozlové zdolali na domácím ledě postupně České Budějovice a Jindřichův HradecVe městech můžeme potkat mnohdy víc zvířat než na venkově
Kalendář akcí: Prosinec
Po
 
19
Út
 
27
St
 
7
21
Čt
1
22
29
16
23
30
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Pronájmy (3 inzerátů)
Prodej (5 inzerátů)
Koupě (3 inzerátů)
Zvířata (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM