Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 29. srpna 2016 a svátek má Evelína.

První výhra basketbalistů přišla až v pátém kole. Medvědi porazili soupeře z Brna

Publikováno: 13.10.2014 v 17:00

Prvního vítězství Kolínští dobyli až v sobotu 11. října. V ten den se v hale Spojů ozvala velká rána po závěrečném hvizdu rozhodčích. To spadl kámen ze srdce všem příznivcům kolínského basketbalu, když jejich tým dokázal uspět na pátý pokus a přehrál soupeře především odhodláním a zarputilou hrou na obou polovinách hřiště.

NBL
BC KOLÍN - MMCITÉ BRNO
79:64 (28:20, 16:20, 26:10, 9:14)

Medvědi měli vstup do utkání ve svých rukách, když během dvou minut rychlými trojkami Hammonda a Ličartovského a prvními proměněnými trestnými hody Chána stanovili vedení 8:0. Vše jako správný kapitán jistil svými dvěma doskoky a dvěma asistencemi Machač. To se na druhé straně nezamlouvalo Dygrýnovi, který zavelel ke stíhací jízdě a svými sedmi body a neúnavným doskakováním dostal hosty do jednobodového vedení. Poté však začalo vystrkovat růžky kolínské duo tohoto utkání, Chán s Hammondem, když kolínská věž buď proměňovala své pokusy zpod koše, nebo po faulech s jistotou proměňovala trestné hody a kolínský rozehrávač proměňoval své střely z delší vzdálenosti. První dějství hry uzavřel v poslední sekundě nesmlouvavým zakončením Horák a Kolín si vzal zpět své původní osmibodové vedení.

První polovinu 2. části se nic zásadního ve vývoji rozdílu skóre nestalo, domácí si stále udržovali až devítibodový náskok. Poté si však brněnští hráči svou dobře organizovanou hrou v útoku vytvořili tlak, pod kterým se domácí dopouštěli několika chyb a trenér Benáček si tak po snížení na tříbodové vedení musel vzít oddechový čas. Do kabin se tak šlo za dvoukošového kolínského vedení.

Tak jako v předchozích utkáních, tak i v tomto vstoupil náš soupeř do 3. čtvrtiny velmi špatně, když první koš dokázal vsítit až po 4 minutách hry. To Kolínští mezitím zaznamenali devítibodovou šňůru a trenér hostů Paunović si bral čas na poradu se svými hráči. Ani ta však nepomohla a obraz hry, kdy na naší straně řádil Hammond (12 bodů v této čtvrtině) se nezměnil. Kolín vyhrál tento klíčový úsek hry poměrem 26:10 a do poslední části šel s 20bodovým náskokem.

Brněnští se však nevzdali a do poslední části hry vstoupili s odhodláním se o výsledek poprat a napravit svůj výpadek z předešlé čtvrtiny. Hráli rychle, agresivně a po snížení po dvou úspěšných trojkách Zachrly a Šišky na rozdíl 14 bodů donutili domácího trenéra reagovat oddechovým časem. Kolínskému týmu trvalo více než 5 minut, než dokázal v této části hry skórovat a tento koš byl za osm a půl minuty jediným domácím košem ze hry. Skóre poslední čtvrtiny vyznělo ve prospěch hostí 14:9 a hra byla protknuta množstvím soubojů pod oběma koši, kdy hráči končili v nebasketbalové poloze na palubovce. Jak tvrdě se bojovalo, o tom svědčí nutnost výměny stíracích mopů, a zapojení ručníků do stírání mokré palubovky.

Diváci: 520. Body Kolína: Hammond 24, Chán 24, Ličartovský Štefan 9, Horák 8, Field 6, Vocetka 4, Machač 2, Harčár 1, Moravec 1.

4. kolo: Ostrava - Ústí n. L. 89:66, Brno - Opava 69:93 Pardubice - Prostějov 102:94 Děčín - Svitavy 83:67.
5. kolo: Prostějov - Děčín 87:72, Opava - J. Hradec 90:94, Ústí n. L. - USK Praha 82:86.

6. kolo: J. Hradec - KOLÍN (st 15.10. 19:00),
7. kolo: KOLÍN - Pardubice (so 18.10. 17:45)