Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 25. června 2016 a svátek má Ivan.

Roman Lauš promluví v Kolíně o moderním buddhismu. Přednáška se koná v meditačním centru v Kouřimské ulici

Jakou roli mohou buddhistická učení hrát v 21. století, o tom v Kolíně promluví Roman Lauš. Přednáška na téma Buddhismus na Západě se uskuteční v Centru buddhismu Diamantové cesty na adrese Kouřimská 20 v pondělí 3. listopadu od 20 hodin.

Roman Lauš promluví v Kolíně o moderním buddhismu. Přednáška se koná v meditačním centru v Kouřimské ulici
 
Publikováno: 30.10.2014, Aktualizováno: 29.10.2014 v 18:00
Rubrika: Zpravodajství

Ačkoli meditace, praktické rady i filosofii předal Buddha před více jak 2.500 lety, lze je dobře využít v moderním životě. Učení se dokonce v mnohém shoduje se současnými poznatky vědy. Právě proto se buddhismus Diamantové cesty v ČR těší popularitě již téměř 20 let. I kolínští buddhisté vědí, že meditovat lze stejně dobře v Kolíně jako v Indii.

V Kouřimské ulici, hned u Karlova náměstí, funguje víc jak rok meditační centrum buddhismu Diamantové cesty. Veřejné meditace, vždy v pondělí a ve středu od 20 hodin jsou nabídkou pro současné lidi, kteří chtějí být šťastní bez ohledu na vnější události či podmínky. „Buddhistická učení jsou nadčasová, a proto jsou využitelná v různých společnostech a dobách. Jsou zcela moderní v tom, že nám nabízejí rozvoj bez nutnosti vzdát se našeho dosavadního životního stylu, naopak náš každodenní život mohou významně obohatit,"vysvětluje Roman Lauš, který o buddhismu přednáší již deset let. Ani on není mnichem či buddhistou z povolání, ale je majitelem brněnské softwarové firmy.

Přednáška se koná v Meditačním centru buddhismu Diamantové cesty v Kolíně. Přednášky zde bývají zruha dvakrát do roka, obvyklejší jsou veřejné meditace, které může veřejnost navštěvovat každý týden.
Foto: Plakát na přednášku
Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Fotbalového turnaje gard v Dolních Chvatlinách se zúčastní i FK Libodřice a SK BečváryObrazem: přinášíme fotografie z prvního dne festivalu Kmochův Kolín 9.6.2016Atletičtí žáci jdou suverénně za postupem, žákyně si v boji o postup vylepšily poziciFestival Červenopečecká pecka se letos uskuteční v zámeckém parku
Kalendář akcí: Červen
Po
 
6
13
20
27
Út
 
7
14
21
28
St
1
8
15
22
29
Čt
2
9
16
23
30
3
10
17
24
 
So
4
11
18
25
 
Ne
5
12
19
26
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (4 inzerátů)
Prodej (3 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Seznámení (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM