Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 25. srpna 2016 a svátek má Radim.

Školní podzim ve znamení florbalu. Nejlépe si vedla ZŠ Týnec nad Labem

Publikováno: 11.12.2014 v 8:00, Aktualizováno: 10.12.2014 v 8:00

Podzim na základních školách vnímán jako období florbalových turnajů. Pedagogové i žáci již vědí, že všechny čtyři turnaje ve všech kategoriích jsou nejenom soutěží o přeborníka okresu, ale zároveň slouží jako kvalifikace na letní Kolínské sportovní dny.

Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 57 školních florbalových týmů z 20 škol, což předpokládá účast cca 600 chlapců a dívek. Turnaje byly vždy organizovány tak, že přihlášené školy byly rozděleny do tří skupin, z nichž vždy dvě školy postupovaly do šestičlenného finále. Všechna finále se pak po odehrání základních skupin hrála v hale ZŠ Mnichovická. Okrsková kola se kromě 5. ZŠ Kolín hrála také na 3. ZŠ Kolín, 4. ZŠ Kolín a v Týnci n/L.

Po odehrání poslední kategorie starších chlapců můžeme konstatovat, že máme čtyři přeborníky okresu Kolín, kteří nás budou ve svých kategoriích reprezentovat na krajských finále a v případě úspěchu i v kvalifikaci na republikové finále. Dva tituly okresního přeborníka získala ZŠ Týnec nad Labem a to v obou dívčích kategoriích, v mladší kategorii chlapců to byla 4. ZŠ Kolín a starší kategorii chlapců ovládla 5. ZŠ Kolín.

Nejúspěšnější školou v celém maratonu florbalových turnajů se tedy stala ZŠ Týnec nad Labem se dvěma prvními místy, druhá byla 5. ZŠ Kolín s 1. a 2. pozicí a třetí školou v celkovém pořadí byla 7. ZŠ Kolín s jednou 2. a 3. příčkou.

Autor článku: Mgr. V. Zeman

V minulých dnech prožíval Kolín další dopravní komplikace Sedmá Otevřená ulice se uskuteční ve středu 24. srpna od 17 hodin pod sv. Bartolomějem v KolíněKolínské posvícení začíná ve čtvrtek 25. srpnaStezku a agility hřiště na Vejfuku opět poničili
Kalendář akcí: Srpen