Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 25. května 2016 a svátek má Viola.

Středočeský kraj se nad křižovatkou u Jestřabí Lhoty hluboce zamyslí

Loni občanské sdružení Život 55plus z Radovesnic II iniciovalo petici za vybudování kruhového objezdu na křižovatce silnic II/328, III/3287 a III/3279 u Jestřabí Lhoty. Důvodem byla mimochodem smrtelná nehoda jednoho z jeho členů v červenci 2014.

Středočeský kraj se nad křižovatkou u Jestřabí Lhoty hluboce zamyslí
 
Publikováno: 4.1.2015 v 12:00, Aktualizováno: 2.1.2015 v 15:00
Rubrika: Zpravodajství

Ke konci minulého roku sdružení získalo vyjádření Odboru dopravy Krajského úřadu Středočeského kraje. Z vyjádření vyplývá, že se jmenovaný odbor ve spolupráci s Dopravním inspektorátem Policie ČR bude podnětem zabývat a hledat nejvhodnější řešení k zajištění větší bezpečnosti na zmíněné křižovatce. Sdružení slibuje, že bude nadále sledovat návrhy a postup kompetentních orgánů v této věci. Nicméně šéf krajského odboru dopravy Lukáš Kopřiva sice uznává, že za současného stavu jsou řidiči nabádáni porušovat dopravní předpisy a nedodržovat maximální povolenou rychlost, na druhou stranu vzkazuje, že stavět okružní křižovatky mimo zastavěné území není vhodné.

Podle něho můžou řidiči jedoucí po hlavní silnici za snížené viditelnosti okružní křižovatku přehlédnout. Navrhuje proto jiné řešení, a to pomocí jiných bezpečnostních prvků. Například vodorovným značením, snížením povolené rychlosti na hlavní silnici, úmyslnou nerovností na hlavní vozovce tak, aby řidiči jedoucí po hlavní silnici museli zpomalit a umožnit řidičům jedoucím po vedlejší silnici bezpečné projetí v prostoru křižovatky. Lukáš Kopřiva rovněž zmiňuje, že by byla dobrá občasná kontrola dodržování pravidel silničního provozu ze strany Policie ČR.

Autor článku: Michal Černý
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Kmochův Kolín za necelý měsíc. Magnetem programu jsou nejen dechovky, ale i Čechomor a Marie RottrováFotbalisté FK Kolín i Českého Brodu vyhráli. Ale až po penaltáchPoslední dny objevů pod pyramidami. Výstavu navštívilo téměř 4 tisíce lidí, končí 29. květnaVýsledky a tabulky fotbalových soutěží od kraje po IV. třídu
Kalendář akcí: Květen
Po
 
2
9
16
23
30
Út
 
3
10
17
24
31
St
 
4
11
18
25
 
Čt
 
5
12
19
26
 
 
6
13
20
27
 
So
 
7
14
21
28
 
Ne
1
8
15
22
29
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (5 inzerátů)
Prodej (6 inzerátů)
Koupě (3 inzerátů)
Seznámení (2 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM