Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 28. září 2016 a svátek má Václav.

Střelecká soutěž „Potkali se u Kolína“. Zvítězil olympijský vítěz Miroslav Varga

Tak nazval pořadatel sportovní střelecký klub DDM Kolín svou soutěž v disciplíně libovolná a sportovní malorážka 60 ran vleže, která se konala minulou sobotu na nedaleké sportovní střelnici v Poděbradech. Tamní oddíl SSK Bohemia Poděbrady vyšel našemu oddílu vstříc a umožnil střelcům z širokého okolí si zasoutěžit 14 dnů před blížícím se mistrovství České republiky.

Publikováno: 17.9.2014 v 10:00, Aktualizováno: 15.9.2014 v 10:00

Mediálním partnerem bylo Společenstvo přátel medvědů od Kolína, o. s., kdy ozdobou celé soutěže byli dva pohádkoví medvědi v životní velikosti, z nichž jeden dokonce stačil absolvovat celý závod. Tato okolnost způsobila, že většina účastníků zůstala až do samotného konce soutěže, která se protáhla až do pozdních večerních hodin. Odměnou všem účastníkům bylo ocenění každého střelce, medailisté získali originální keramické plakety se znakem medvědů u Kolína, vyrobené v rámci kroužku keramiky DDM Kolín, nejlepší tři družstva získala dorty se znakem terče, jejichž autorem je Dagmar Neumanová.

Velkým tahákem byla účast olympijského vítěze Miroslava Vargy, který absolvoval svou předposlední soutěž před odjezdem do španělské Granady, kde se účastní mistrovství světa ve sportovní střelbě v disciplíně libovolná malorážka 60 ran vleže, avšak tentokrát v dresu Slovenské republiky.

V disciplíně libovolná malorážka 60 ran muži vyhrál s převahou Miroslav Varga za nástřel 595 bodů, před Čihákem (591) z oddílu Sezemic a třetím Brožkem, (591) z oddílu Jablonec nad Nisou. Pátý skončil Václav Šmíd za výkon 581, sedmý byl David Hnida za nástřel 577, oba z našeho oddílu. Nejstarším účastníkem byl 76letý Josef Táborský z oddílu SSK Ostroměř, který nastřílel 564 bodů.

Ve stejné disciplíně, ale kategorii ženy vyhrála jablonecká Dana Hulíková za nástřel 583 bodů, před Annou Rýglovou z Poděbrad (571) a třetí nestárnoucí Miroslavou Kučerovou 550 z oddílu SSK Manušice.

Nejvíce účastníků bylo v dorostenecké kategorii, celkem 47 střelců. Zvítězil Jan Cestr z SSK Brandýs nad Labem za nástřel 586 bodů, druhá byla v osobním rekordu 583 Katka Paprocká z oddílu SSK DDM Kolín, bronz brala Kateřina Procházkové ze Sezemic za nástřel 582. Na pěkném 4. místě skončila naše Bára Nováková, jejíž výkon 577 je rovněž jejím osobním rekordem a letošním maximem.

Z dalších výsledků našich střelců: 16. Bára Neumanová 562, 18. Lukáš Novotný 561, 19. Katka Skalová 560, 21. Matěj Zmátlo 558, 28. Tomáš Dvořák 549 bodů a 42. Jirka Mejda 523. Nejmladším účastníkem soutěže byla devítiletá Anička Kubrová, která pěkným výkonem 541 obsadila 33. příčku mezi dorostenci.

V odpoledním dostřelu 20 ran stoje a 20 ran kleče ve společné kategorii si vítězství odnesla Lenka Hrobařová ze Sezemic za nástřel 556 bodů, druhý skončil liberecký Radek Mikulčík (552) a na třetí skončil Jan Cestr z Brandýsa nad Labem (539). Potěšil výkon Katky Paprocké, která obsadila 6. příčku nástřelem 529 a zároveň si vytvořila osobní rekord v této disciplíně.

V týmové soutěži (17 týmů) se nejlépe vedlo družstvu s názvem Chvojkovice Loyd z Jablonce nad Nisou (1.759 bodů), druzí skončili střelci z oddílu SSK Sezemice (1.750 bodů), bronz bralo družstvo SSK DDM Kolín B ve složení Václav Šmíd, David Hnida a Katka Paprocká.

Autor článku: Dr. Jiří Pokorný