Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 24. října 2016 a svátek má Nina.

Taehan se nevzdal a přivezl do Kolína putovní pohár již popáté

Na turnaj v taekwondo WTF poomsae jsme se do Prahy vydali opravdu v komorním počtu 13 závodníků a bez velkých nadějí, že bychom si již popáté mohli odvézt putovní pohár pro celkového vítěze. Naše největší želízka v ohni – závodníci zařazení do reprezentace – zrovna bojovali na mistrovství světa v mexickém Aquascalientes, a tak na turnaj Prague Open 2014 se vydala řada mladších a méně zkušených závodníků.

Taehan se nevzdal a přivezl do Kolína putovní pohár již popáté
 
Publikováno: 14.11.2014 v 10:00
Rubrika: Sport

To jsme ovšem netušili, že se naše děti rozhodly, že Taehan prostě vyhrají! Naši závodníci nastupovali postupně na tatami a sbírali jeden úspěch za druhým. Trenérka Veronika Soliz Rudon i ostatní z vedení Taehanu povzbuzovali naše závodníky a s postupem času a přibývajícími body za medailová umístění jsme v koutku duše doufali, že bychom i letos mohli vyhrát a získat nejen pohár pro vítěze turnaje, ale i náš starý známý putovní pohár. Nic ale nebylo jasné až do závěrečného vyhlášení.

Na 3. místě se s 23 body umístil klub Hirundo z Prahy, který s sebou na turnaj přivezl mnohem více závodníků, než bylo nás, tak jsme postupně ztráceli naději. Na 2. místě s 30 body byl vyhlášen náš největší konkurent a nejpočetnější výprava z Újezda klub Kangsim. „Začala jsem se bát, že jsme to nedokázali,“ řekla předsedkyně klubu Tereza Lee. O to větší ale byla naše radost, když prezident Českého svazu taekwondo WTF s úsměvem prohlásil, že stejně jako v mnoha předchozích letech, je vítězem turnaje Prague Open 2014 se ziskem 35 bodů sportovní klub Taehan z Kolína.

„I když s námi nebyl náš mistr Lee, ani trenérka Jitka Poláčková, chtěli jsme ukázat, že Taehan je schopný zabojovat a že má celou řadu dalších skvělých závodníků,“ řekla trenérka Veronika Soliz Rudon. Na turnaji se ukázalo, že nám mezi mladšími dětmi vyrůstají nové závodní naděje. V jednotlivcích jsme získali celkem 6 zlatých, 2 stříbrné a 2 bronzové medaile, pouze tři naše děti zůstaly po závodech bez cenného kovu. Kromě toho získal náš klub ještě další 4 zlaté medaile ve dvojicích a trojicích.

Za zmínku stojí zejména výkon třináctileté Jany Berkela, držitelky 5. kupu (zelenomodrý pásek), která v nejobsazenější kategorii „starší žákyně C“ předvedla, že s ní musíme do budoucna opravdu počítat a že se rozhodně nezalekne množství ani kvality svých soupeřek. Jana zacvičila všechny své sestavy opravdu precizně a rozhodčí její provedení také náležitě ocenili vysokými body a Janě se podařilo k radosti celého Taehanu i v tak těžké kategorii zvítězit.

Nesmíme zapomenout také na další vítěze a medailisty v kategorii jednotlivců. V nejmladší dívčí kategorii zvítězila nad svojí dlouholetou soupeřkou poprvé také naše nejmenší závodnice Hanička Lee a získala svou první zlatou medaili v kategorii mladší žákyně B, další pak ještě vyhrála ve trojici se Šimonem Hájkem a Kateřinou Svítilovou. Zlatem se mohla po turnaji pyšnit také Adéla Kaplanová v kategorii starší žákyně A, Anna Vlastová v kategorii juniorky C, Jan Solil v kategorii starší žáci B a také naše trenérka Veronika Soliz Rudon zvítězila v mezinárodní konkurenci v kategorii seniorky II B. Stříbro si z turnaje odvezli Šimon Hájek, Kateřina Svítilová, kteří společně pro Taehan vyhráli zlato ve dvojicích a bronz získali Kateřina Pešková a Josef Peška. 

Autor článku: Taehan
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Kolínský starosta Vít Rakušan neodchází, Kolín určitě čekají lepší časy Kdo neumí polku, nenajde si holkuŘeditelství silnic a dálnic se dostalo k soudu i kvůli obchvatu KolínaV úterý vystoupí v kolínském divadle Luboš Pospíšil s kapelou
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
3
10
17
24
31
Út
 
4
11
18
25
 
St
 
5
12
19
26
 
Čt
 
6
13
20
27
 
 
7
14
21
28
 
So
1
8
15
22
29
 
Ne
2
9
16
23
30
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Blahopřejeme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (12 inzerátů)
Koupě (3 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM