Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 11. prosince 2016 a svátek má Dana.

Taehan se nevzdal a přivezl do Kolína putovní pohár již popáté

Na turnaj v taekwondo WTF poomsae jsme se do Prahy vydali opravdu v komorním počtu 13 závodníků a bez velkých nadějí, že bychom si již popáté mohli odvézt putovní pohár pro celkového vítěze. Naše největší želízka v ohni – závodníci zařazení do reprezentace – zrovna bojovali na mistrovství světa v mexickém Aquascalientes, a tak na turnaj Prague Open 2014 se vydala řada mladších a méně zkušených závodníků.

Publikováno: 14.11.2014 v 10:00

To jsme ovšem netušili, že se naše děti rozhodly, že Taehan prostě vyhrají! Naši závodníci nastupovali postupně na tatami a sbírali jeden úspěch za druhým. Trenérka Veronika Soliz Rudon i ostatní z vedení Taehanu povzbuzovali naše závodníky a s postupem času a přibývajícími body za medailová umístění jsme v koutku duše doufali, že bychom i letos mohli vyhrát a získat nejen pohár pro vítěze turnaje, ale i náš starý známý putovní pohár. Nic ale nebylo jasné až do závěrečného vyhlášení.

Na 3. místě se s 23 body umístil klub Hirundo z Prahy, který s sebou na turnaj přivezl mnohem více závodníků, než bylo nás, tak jsme postupně ztráceli naději. Na 2. místě s 30 body byl vyhlášen náš největší konkurent a nejpočetnější výprava z Újezda klub Kangsim. „Začala jsem se bát, že jsme to nedokázali,“ řekla předsedkyně klubu Tereza Lee. O to větší ale byla naše radost, když prezident Českého svazu taekwondo WTF s úsměvem prohlásil, že stejně jako v mnoha předchozích letech, je vítězem turnaje Prague Open 2014 se ziskem 35 bodů sportovní klub Taehan z Kolína.

„I když s námi nebyl náš mistr Lee, ani trenérka Jitka Poláčková, chtěli jsme ukázat, že Taehan je schopný zabojovat a že má celou řadu dalších skvělých závodníků,“ řekla trenérka Veronika Soliz Rudon. Na turnaji se ukázalo, že nám mezi mladšími dětmi vyrůstají nové závodní naděje. V jednotlivcích jsme získali celkem 6 zlatých, 2 stříbrné a 2 bronzové medaile, pouze tři naše děti zůstaly po závodech bez cenného kovu. Kromě toho získal náš klub ještě další 4 zlaté medaile ve dvojicích a trojicích.

Za zmínku stojí zejména výkon třináctileté Jany Berkela, držitelky 5. kupu (zelenomodrý pásek), která v nejobsazenější kategorii „starší žákyně C“ předvedla, že s ní musíme do budoucna opravdu počítat a že se rozhodně nezalekne množství ani kvality svých soupeřek. Jana zacvičila všechny své sestavy opravdu precizně a rozhodčí její provedení také náležitě ocenili vysokými body a Janě se podařilo k radosti celého Taehanu i v tak těžké kategorii zvítězit.

Nesmíme zapomenout také na další vítěze a medailisty v kategorii jednotlivců. V nejmladší dívčí kategorii zvítězila nad svojí dlouholetou soupeřkou poprvé také naše nejmenší závodnice Hanička Lee a získala svou první zlatou medaili v kategorii mladší žákyně B, další pak ještě vyhrála ve trojici se Šimonem Hájkem a Kateřinou Svítilovou. Zlatem se mohla po turnaji pyšnit také Adéla Kaplanová v kategorii starší žákyně A, Anna Vlastová v kategorii juniorky C, Jan Solil v kategorii starší žáci B a také naše trenérka Veronika Soliz Rudon zvítězila v mezinárodní konkurenci v kategorii seniorky II B. Stříbro si z turnaje odvezli Šimon Hájek, Kateřina Svítilová, kteří společně pro Taehan vyhráli zlato ve dvojicích a bronz získali Kateřina Pešková a Josef Peška.

Trojice medailistů z Taehan Kolín - Lee, Svítilová, Hájek.
Autor článku: Taehan

V zámku dlažba ještě dokončena neníSpolečenský život čmeláků a švábůRadostný advent s Otevřenou ulicíRadnice nakoupí dvě hybridní vozidla
Kalendář akcí: Prosinec