Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 10. prosince 2016 a svátek má Julie.

Tančenice a tanečníci CrossDance dělají Kolínu pořádnou reklamu

V roce 2013 byl CrossDance nejúspěšnějším týmem české taneční reprezentace. Přivezl nejvíce medailí pro ČR jak z mistrovství Evropy v Grazu, tak z mistrovství světa v Turíně.

Tančenice a tanečníci CrossDance dělají Kolínu pořádnou reklamu
 
Publikováno: 8.1.2014 v 8:57
Rubrika: Kultura

Jeho děti hrdě zdvihají českou vlajku mnohokráte za sezonu. Jméno kolínského klubu se skloňuje v cizině asi mnohem více než tady u nás. Vždyť jenom na mistrovstvích světa od roku 2011 nasbíral CrossDance celkem 28 zlatých medailí.

A víte, jak to vlastně všechno začalo? CrossDance vznikl jako taneční kroužek „Piškvorky“ na 4. ZŠ v Kolíně v roce 2006. Na samotném začátku "hopkalo" v kroužku 6 holčiček a  3 kluci. Protože paní učitelka Naďa Eretová měla po nějaké době pocit, že by to děti mohly dotáhnout dál, oslovila trenéra několika dospělých tanečních párů Vláďu Vidnera, který působil v kolínské Sokolovně, zda by se dětem občas nevěnoval. Ten se do toho skutečně pustil a po 3 letech už byly „Piškvorky“ 60 členné a vyhrály svoji „1. republiku“ ve formacích. V té době se již trénovalo jak v tělocvičně 4. ZŠ, tak i v Sokolovně.

Po nějaké době, když už školní tělocvičny a odpolední čas tréninku nedostačoval, trenéři pronajali prostory na Husově náměstí a Vladimír Vidner ukončil svoje působení v pražské bance. Pan trenér vyměnil kvádro za montérky a spolu s rodiči tanečníků a s některými z těch starších se pustil do oprav sklepního prostoru na Husově náměstí. "Nová" tančírna a první soutěžní výsledky přivedly také více dětí. V té době měl CrossDance již kolem 100 tanečníků a tanečnic. A potom to již šlo postupně od úspěchu k úspěchu. Trenérský taneční tandem Naďa Eretová s Vláďou Vidnerem již měli CrossDance pevně v rukou.

A jak vznikl název CrossDance? Naďa Eretová k tomu říká: „Chtěli jsme nějakou souvislost s Piškvorkami a tancem. „Cross“ je křížek a v logu Piškvorek křížek byl. „Dance“ je tanec a název byl hotov“.

Je těžké v krátkosti vyjmenovat všechny dosavadní úspěchy CrossDance. Skvělé výsledky klubu v roce 2013 přinesly nabídku na výměnné pobyty s italskou taneční školou, dále osobní pozvání ruské porotkyně na taneční olympiádu do Moskvy. Naďa s Vláďou k tomu ale říkají: „Bohužel to vše bude asi nadále o penězích, podpoře a sponzorech. Pevně doufáme, že se to nějak vyřeší a děti budou moci Českou republiku a město Kolín reprezentovat.“

Od slovenského porotce přišly také slova chvály o tom, že CrossDance má tanečnice světové extratřídy. V Turínu dokonce organizátor poděkoval za přístup a způsob jakým CrossDance reprezentuje Českou republiku a vysoce ohodnotil kvalitu všech jeho týmů i jednotlivců.

Tančenice a tanečníci CrossDance dělají Kolínu pořádnou reklamu
CrossDance nejsou jen děvčata všech věkových kategorií, ale také "páni kluci".
Foto: František Stráník

A víte co je velmi zajímavé? Jak vysoko si laťku Naďa s Vláďou pro své svěřence nastavili. Takto to sami komentují: „Soutěže, kde bychom neměli kvalitní soupeře vůbec neobsazujeme, nebo naše tanečnice a tanečníky přeřazujeme z mladší kategorie do starší. Například minikids Luciana Kučerová (8 let) se umístila v Turíně na mistrovství světa na 2. místě mezi tanečnicemi 9-12 let. Dalším příkladem je dětský minitým Paparazzi, který vyhrál MČR i mistrovství Evropy a nakonec se stal i vítězem Světového poháru. Na mistrovství světa jsme ho ale přeřadili do juniorské kategorie, kde byla mnohem větší konkurence. A podařilo se. Tým skončil i v této vyšší kategorii na velice pěkném 2. místě.

V současné době je snad nejúspěšnější tanečnicí klubu Oldřiška Neumanová - mnohonásobná mistryně světa, Evropy, České republiky a vítězka Světového poháru. Tato finalistka Zlatého oříšku je za rok 2013 nominována také v anketě „Sportovec Kolína“.

Obdivuhodný je i počet medailí, které tanečnice a tanečníci získali na všech soutěžích. Od roku 2011 jenom na mistrovstvích světa získali celkem 28 zlatých medailí, 30 stříbrných a 34 bronzových. Za stejné období na mistrovstvích Evropy získali 8 zlatých, 7 stříbrných a 4 bronzové medaile. K tomu ještě navíc na Světové taneční olympiádě a SP v Grazu vytančili celkem 7 medailí - z toho 4 zlaté, 1 stříbrnou a 2 bronzové.

Dalo by se toho napsat mnoho. Snad již jenom zajímavost, že "nejhezčí holky z Polabí“ jsou už 3 roky za sebou z CrossDance. V příslušných kategoriích soutěže „Miss Polabí“ zvítězily v roce 2011 Sophie Machová, Valča Matějková, Anička Ryšánková, v roce 2012 Oldřiška Neumannová, Nella Čmejrková, Adéla Plašilová, v roce 2013 Adéla Syřínková a Martina Procházková.

Momentálně běží u CrossDance nábor holčiček i kluků od 5 let výše. Přiveďte své malé budoucí tanečnice a tanečníky a nechte je, ať si to sami vyzkouší.

Více o CrossDance na www.crossdance.cz . Tam se také můžete podívat na úspěchy jednotlivých tanečnic i tanečníků.

Více fotografií o vystoupení CrossDance v kolínském divadle i o zákulisí z jeho tréninku na www.stranik.cz/fotopres

Pároví tanečníci si potřebují zažít nejen perfektní taneční figury, ale i nacvičit ty správné výrazy tváře.
Foto: František Stráník
FotogalerieTančenice a tanečníci CrossDance dělají Kolínu pořádnou reklamuTančenice a tanečníci CrossDance dělají Kolínu pořádnou reklamuTančenice a tanečníci CrossDance dělají Kolínu pořádnou reklamuTančenice a tanečníci CrossDance dělají Kolínu pořádnou reklamuTančenice a tanečníci CrossDance dělají Kolínu pořádnou reklamuTančenice a tanečníci CrossDance dělají Kolínu pořádnou reklamuTančenice a tanečníci CrossDance dělají Kolínu pořádnou reklamuTančenice a tanečníci CrossDance dělají Kolínu pořádnou reklamuTančenice a tanečníci CrossDance dělají Kolínu pořádnou reklamuTančenice a tanečníci CrossDance dělají Kolínu pořádnou reklamu
Autor článku: František Stráník, autor fotogalerie: Archiv KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Radnice nakoupí dvě hybridní vozidlaŠachisté Sokola Kolín zahájili novou sezónu. Dokázali porazit Písek i s velmistrem a mezinárodním mistremVánoce s kapry na tvrzi v NebovidechStoku proti záplavám stále budují
Kalendář akcí: Prosinec
Po
 
19
Út
 
27
St
 
7
21
Čt
1
22
29
16
23
30
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Pronájmy (3 inzerátů)
Prodej (5 inzerátů)
Koupě (3 inzerátů)
Zvířata (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM