Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 30. června 2016 a svátek má Šárka.

Úklidové čety v Kolíně začnou fungovat od 4. května

Od pondělí 4. května začnou v Kolíně na pořádek dbát úklidové čety složeny přibližně z 20 pracovníků, kteří budou placeni úřadem práce v rámci projektu veřejně prospěšných prací.

Úklidové čety v Kolíně začnou fungovat od 4. května
 
Publikováno: 4.5.2015 v 6:00, Aktualizováno: 28.4.2015 v 14:00
Rubrika: Ostatní

Město Kolín, Úřad práce ČR a Prostor plus o. p. s. se domluvily na spolupráci a budou společnými koordinátory těchto pracovníků. Zaměstnanci vykonávající veřejně prospěšné práce budou prozatím pracovat do konce října letošního roku. V případě pozitivních zkušeností, a pokud i nadále budou k dispozici finanční prostředky z Ministerstva práce a sociálních věcí, budou všechny strany jednat následně o prodloužení programu.

„Jsem velmi rád, že se nám úspěšně podařilo prosadit tuto formu spolupráce. Ve městě začnou působit nově čety metařů, ty budeme primárně posílat na místa, kde je jich třeba. Ať se to týká úklidu ulic, veřejných prostranství, parků, Borků, ale i černých skládek. Slibujeme si od toho zejména čistý Kolín,“ okomentoval místostarosta Kolína Michael Kašpar.

Vedení města bude působit jako zadavatel pracovních úkolů. „Všichni v Kolíně žijeme a jsem si samozřejmě dobře vědomi palčivých míst. Osobně se těším na to, že některá kolínská zákoutí budou vypadat lépe a vliv na čistotu města bude viditelný. Kromě toho však bereme v potaz i sociální aspekt, kdy nabídneme práci zájemcům z řad úřadu práce,“ doplnil místostarosta.

S odměnou 50 Kč na hodinu se úklidových službách spokojí mnozí.
Foto: Archiv KP
Autor článku: Jiřina Holubová
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Spolek Otevřená ulice zve Kolíňáky tentokrát na kulturní večer v letním kině Blesk zapálil v noci na neděli 26. června dům v DoubravčicíchSto tisíc korun a dvacet dobrovolníků k tomu! Čtyři kolínská zlata a páté místo v republice na atletickém gigantu dorostu a juniorů!
Kalendář akcí: Červen
Po
 
6
13
20
27
Út
 
7
14
21
28
St
1
8
15
22
29
Čt
2
9
16
23
30
3
10
17
24
 
So
4
11
18
25
 
Ne
5
12
19
26
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Nemovitosti (4 inzerátů)
Pronájmy (3 inzerátů)
Prodej (3 inzerátů)
Koupě (2 inzerátů)
Zvířata (1 inzerátů)
Seznámení (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM