Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 26. září 2016 a svátek má Andrea.

V bitvě o prvenství vyhráli fotbalisté FK Kolín na hřišti Chrudimi. Český Brod doma nezaváhal

Publikováno: 12.5.2014 v 11:00

Kolínští fotbalisté sehráli v Chrudimi šťastnou partii a vrátili se do čela. Český Brod získal tři body nad oslabeným sokem.

ČFL
MFK CHRUDIM - FK KOLÍN 0:3 (0:1)

Domácí si v úvodních pěti minutách vytvořili dvě gólovky, kdy jednu, a to hlavičku Nadrchala, zastavilo břevno. Na druhé straně kryl samostatný nájezd domácí Mrázek hostujícímu exreprezentatovi Štajnerovi. Domácí měli úvod utkání pod kontrolou a v 8. střelu Mastíka zastavila tyč kolínské branky. Domácí tlak sílil. Sprcha přišla v 15., když po ojedinělém úniku hostí a následné přihrávce před branku si domácí vstřelili vlastní gól – 0:1. Gól s Chrudimí otřásl, ale přesto se ihned po inkasování snažila o navázání hry z úvodu zápasu. Ve 20. a 21. se do šancí dostal Vácha, ale brankář hostí vše vyřešil k nelibosti domácích. Ve 30. brankář Mrázek vyřešil situaci Štočka se Štajnerem, včasným vyběhnutím. Do konce prvního poločasu se tlak domácích neustále zvyšoval. Kolínská defenziva však fungovala, i když někdy i se štěstím.

Druhý poločas začal MFK opět aktivně a vypracoval si tři možnosti ke skórování. Vše však vyřešil brankář Čižinský. Chrudimským hráčům se prostě v koncovce nedařilo. V 57. se do šance dostal domácí Holub, ale ani jeho šance gólem neskončila. V 61. opět Holub střílel, ale jeho střelu vytěsnili obránci na roh. V 68. si na centr Řezníčka naběhl znovu kanonýr Holub, ale ani tentokrát se mu hlavou nepodařilo vstřelit vyrovnávací gól. Domácí se snažili o vyrovnání, bojovali a šance přicházely. Defenziva Kolína však odolávala. V závěrečných minutách při domácí hře vabank zapomněli Chrudimští v 84. na R. Biška, který se v pokutovém území prosadil přes dva protihráče a s přispěním nohy jednoho z obránců navýšil náskok Kolína – 0:2. V 86. dostali domácí lekci z produktivity, když Štoček dokonal gólový účet zápasu a prostřelil brankáře Mrázka po milimetrové nahrávce Štajnera – 0:3.

Sestava Kolína: Čižinský – Čapek (65. R. Biško), J. Biško, Jelínek, Nešpor – Mar. Sedláček, Mich. Sedláček (89. Veselý), Stejskal (83. Horák) – Štoček, Janíček.

27. kolo: Karlovy Vary - Čáslav 4:1, Kunice - Roudnice nad Labem 3:0, Štěchovice – FC Chomutov 0:0, Horní Měcholupy - Admira Praha 2:4, Sparta Praha B – Jirny 2:1, Strakonice – Zápy 1:7, Meteor Praha – Převýšov 3:3, Králův Dvůr – Domažlice 3:1.

34. kolo: KOLÍN - Kunice (st 14.5. 17.00), 28. kolo: KOLÍN – Králův Dvůr (ne 18.5. 17.00).

DIVIZE B
SK ČESKÝ BROD – FC NOVÝ BOR 2:1 (1:0)

Domácí získali během úvodních minut řadu přímých kopů i příležitostí, ale všechny soupeř dobře vyřešil. Ve 20. vytáhl povedený zákrok novoborský brankář Blumentritt a domácím zmařil očekávanou radost. Domácí postupem času ochabli a uprostřed hřiště začali také ztrácet jistotu. Jenže ve 37. kopali rohový kop a hlavičkou Marek otevřel skóre – 1:0. V 56. hosté vytvořili v domácím vápně závar, následoval ze strany domácích faul a rozhodčí bez váhání ukázal na puntík penalty. Míč si vzal Kaňkovský, a i když Sova záměr vystihl, neměl šanci, neboť mu prudká střela proletěla nad hlavou - 1:1. V 67. přišel rozhodující okamžik, hosté udělali vzadu chybu a Marčík trefil vítězný gól – 2:1. Posledních 20 minut protivník ještě bojoval o remízu, jeho snaha však zněla naprázdno. Diváci: 130.

Sestava Č. Brodu: Sova – Kryštof, Marek, Kozák, Šmejkal (46. Marčík) – Mlejnek, Walter (88. Kozlíček), Vobořil, Müller (74. Brabec) – Moravec, Šťastný (90. Petřivý).

25. kolo: Vyšehrad - Aritma Praha 4:0, Motorlet Praha – Louňovice 0:2, Úvaly - Litol 2:0, Lovosice - Štětí 2:1, LoKo Chomutov – Kladno 5:2, Neratovice – Žatec 1:0, Brozany – Souš 1:0.

26. kolo: Litol – ČESKÝ BROD (so 17.5. 17.00).