Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 29. června 2016 a svátek má Petr a Pavel.

V kolínském zastupitelstvu je vzhledem k široké koalici a neexistující opozici klid na práci

V kolínském zastupitelstvu je vzhledem k široké koalici a neexistující opozici klid na práci
 
Publikováno: 20.11.2014 v 6:00, Aktualizováno: 18.11.2014 v 14:00
Rubrika: Zpravodajství

Ustavující zasedání nově zvoleného Zastupitelstva města Kolína se uskutečnilo v pondělí 10. listopadu. Hlavními body programu byly volby starosty, místostarostů, radních a předsedů finančního a kontrolního výboru města. Jak sedmadvacetičlenné zastupitelstvo hlasovalo?

Starosta Vít Rakušan byl zvolen 26 hlasy, 1. zástupce Michael Kašpar a 2. zástupce Tomáš Růžička 25 hlasy. Všichni se uvedli krátkými proslovy. Starosta vyzval zastupitele k názorové shodě a upozornil, že již v minulém období měly návrhy vládnoucí koalice širší podporu. K názorové shodě vyzval i opozici. V podobném duchu mluvil i Michael Kašpar, který krátce po svém zvolení přímo řekl: "Nebude to o volených funkcích, ale o spolupráci s občany a opozicí". Tomáš Růžička byl věcnější. Potvrdil, že je připraven pokračovat v práci pro Kolín a že jeho pracovní diář už se plní.

Odhlasováno bylo, že Rada města Kolína bude mít celkem devět členů, včetně starosty a obou místostarostů. Radními byli dále zvoleni Petr Král a Karel Molnár 25 hlasy, Pavlína Havlíková, Michal Najbrt, Martin Slavík a Ladislav Zima 24 hlasy.

Program pokračoval volbou předsedů výborů. Post obsadili osvědčení předsedové z minulého volebního období. Finanční výbor povede Václav Kmoch (26 hlasů) a Kontrolní výbor Martin Škorpík (26 hlasů). Finanční výbor byl odsouhlasen jako jedenáctičlenný a kromě předsedy v něm zasednou: Jan Hladík,. Jiří Horáček, Věra Hovorková, Karel Kárník, Petr Král, Hana Malíková, Aleš Navrátil, Karel Sova, Jiří Truska a Václav Vobora. V osmičlenném kontrolním výboru budou kromě Škorpíka ještě Tomáš Kasal, Petr Křička, Jaromír Novotný, Jan Rakušan, Jan Rus, Martin Smetana, Jiří Šrámek a Michal Uhlíř.

Na závěr si zastupitelé schválili měsíční odměny za výkon svých funkcí. Během jednání se nikdo nepřihlásil do diskuze

Dva z radních, kteří o změně cen hlasovali. Starosta Vít Rakušan a Karel Molnár z ČSSD.
Foto: František Stráník
Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Čtyři kolínská zlata a páté místo v republice na atletickém gigantu dorostu a juniorů!Střelec Filip Nepejchal se stal v Tallinu mistrem Evropy v libovolné malorážceKladivářka Šafránková bojuje se světovou špičkou a zatím se jí daří držet nejlepších
Kalendář akcí: Červen
Po
 
6
13
20
27
Út
 
7
14
21
28
St
1
8
15
22
29
Čt
2
9
16
23
30
3
10
17
24
 
So
4
11
18
25
 
Ne
5
12
19
26
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Nemovitosti (4 inzerátů)
Pronájmy (3 inzerátů)
Prodej (3 inzerátů)
Koupě (2 inzerátů)
Zvířata (1 inzerátů)
Seznámení (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM