Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 1. října 2016 a svátek má Igor.

V Kouřimi dokončili letošní opravy kostela sv. Štěpána. Mnohaletá obnova bude pokračovat

V Kouřimi dokončili letošní opravy kostela sv. Štěpána. Mnohaletá obnova bude pokračovat
 
Publikováno: 31.10.2014 v 12:00, Aktualizováno: 29.10.2014 v 17:00
Rubrika: Zpravodajství

V Kouřimi se dokončila letošní etapa opravy raně gotického kostela svatého Štěpána, který patří mezi nejcennější památky českého středověkého umění. Oznámila to Česká tisková kancelář. Rekonstrukce kostela trvá od 90. let, stavba byla staticky zajištěna, opravil se interiér, střecha, část fasády, jižní věž a podzemní kaple. Letos přišla na řadu část severní věže, řekl ČTK stavební technik Petr Čech.

Jižní věž kostela se opravovala od roku 2009 do loňska. Stavbařům ale komplikoval práci silně narušený kámen, ze kterého je kostel postaven. "Hlavně se hledal způsob jak to opravit. Varianta byla zpátky to omítnout, což částečně proběhlo," řekl ČTK Petr Čech. Na začátku letošního roku byl vybrán dodavatel na opravy druhé, severní věže kostela a fasády severní strany lodi.

Náklady ve výši asi 3,5 milionu korun zaplatí z větší části ministerstvo kultury. Další část této etapy bude pokračovat příští rok, opravit by se měla další strana věže. Rekonstrukce většiny interiéru v 90. letech postupovala rychle, protože se církev dohodla s památkáři, že se nemusí pracovat v režimu restaurování.

Autor článku: ČTK
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Ponese kolínská knihovna Janíkovo jméno? Návrh předneslo místostarostovi Kašparovi několik osobností kolínského kulturního životaTýden knihoven v Kolíně ve stylu retro. Navíc knihovnice pozvou zájemce do archivu a sklepaBasový mistr Clarke zahraje v kolínském divadle. Do Evropy se vrací na turné po čtyřleté pauzeMladí kolínští atleti reprezentovali Českou republiku na mezistátním utkání
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
3
10
17
24
31
Út
 
4
11
18
25
 
St
 
5
12
19
26
 
Čt
 
6
13
20
27
 
 
7
14
21
28
 
So
1
8
15
22
29
 
Ne
2
9
16
23
30
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Auto-moto (2 inzerátů)
Prodej (5 inzerátů)
Koupě (2 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM