Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 25. srpna 2016 a svátek má Radim.

V pátek hostí Kmochův ostrov v Kolíně přehlídku škol, vstup je zdarma

Největší nabídku studijních i učňovských oborů pro žáky základních škol v kouzelném prostředí kolínského Kmochova ostrova slibuje přehlídka škol, kterou chystá Dětský domov se školou (DDŠ) Býchory a sdružení Barry & spol. v rámci projektu Práce je dar. Aktuální nabídku oborů na příští školní rok bude v pátek 19. září v době od 8.30 do cca 14 hodin prezentovat více než 40 středních škol z celého Středočeského kraje i z Prahy.

V pátek hostí Kmochův ostrov v Kolíně přehlídku škol, vstup je zdarma
 
Publikováno: 18.9.2014 v 6:00, Aktualizováno: 16.9.2014 v 12:00
Rubrika: Zpravodajství

"Ve 14 letech je velmi obtížné zvolit si správné povolání. Děti netuší, co jednotlivé profese obnášejí, a tradiční prezentace v kulturních domech skýtají jen omezené možnosti. Proto jsme středním školám umožnili, aby dětem představily svou nabídku akční formou v přírodě, kde je nebudou omezovat prostorové možnosti kulturních sálů," vysvětluje hlavní myšlenku netradiční přehlídky škol ředitel DDŠ Býchory Aleš Bureš.

Přehlídka je součástí dlouhodobého projektu Práce je dar, který děti z dětského domova i ze základních škol na Kolínsku seznamoval s mnoha profesemi, od truhláře přes kadeřnici až po sociální práci v domově pro seniory. "Desítky dětí z našeho domova a stovky kluků a holek ze základních škol na Kolínsku díky projektu poznaly, jak je těžké si vydělat peníze, a zároveň si měly příležitost uvědomit, že práce není jen o penězích, ale že je to opravdový dar," dodal Bureš.

Prezentaci škol budou na Kmochově ostrově doprovázet i další netradiční aktivity: workshopy, prezentace v cirkusovém šapitó, divadelní vystoupení, taneční představení, umělecké dílny, projížďky na koních nebo turnaj v discgolfu. Starší děti navíc zdarma získají vstupenku na večerní festival do Starých lázní, na kterém vystoupí například kapely Rybičky 48, Kozičky či Blank Out. Vstup na přehlídku škol je pro děti, učitele i rodiče zdarma.

Autor článku: Vladislav Sobol
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
OBRAZEM: Císařské dny v KolíněFotbalisté Polep, Poříčan i Velimi si připsali do tabulky více bodů než jejich soupeřiKolínští literáti: Jan Novák napsal libreto komiksu Zátopek, Eva Bešťáková překvapila s Poironem a Jana Jirásková se prosadila u PasekyKolínští atleti zabojovali v Jablonci o záchranu, přesto musí čekat na výsledky extraligy
Kalendář akcí: Srpen
Po
1
8
15
22
29
Út
2
9
16
23
30
St
3
10
17
24
31
Čt
4
11
18
25
 
5
12
19
26
 
So
6
13
20
27
 
Ne
7
14
21
28
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Vzpomínáme (3 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (2 inzerátů)
Seznámení (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM