Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 25. ledna 2017 a svátek má Miloš.

Ve čtvrtek je Den záchranářů v Kolíně, poprvé bez zesnulého zakladatele Jana Soukupa

Letošní oslavy Dne záchranářů se konají ve čtvrtek 8. května na Karlově náměstí v Kolíně. Oblíbená akce vyplní jako vždy celý den od 8. hodiny ranní, kdy se v koloně městem předvede současná záchranářská technika, do pozdního večera na Kmochově ostrově, kde zahrají kapely Nová míza a Keks a na nebi zazáří ohňostroj odpálený z nové lávky.

Ve čtvrtek je Den záchranářů v Kolíně, poprvé bez zesnulého zakladatele Jana Soukupa
 
Publikováno: 7.5.2014, Aktualizováno: 6.5.2014 v 12:00
Rubrika: Zpravodajství

Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje, územní odbor Kolín, zde předvede řadu statických i dynamických ukázek sil a prostředků. Návštěvníkům hasiči představí například novou techniku konkrétně z Integrovaného operačního programu. Prohlédnout si budete moci požární kontejnerový nosič, nakladač Bobcat, autobus, cisternové automobilové stříkačky CAS 20 a CAS 30, nákladní, technický i velitelský automobil a další techniku. Svoji techniku a prostředky, které hasiči využívají při odstraňování následků povodní, zde bude prezentovat také záchranný útvar z Hlučína a Zbirohu.

V amfiteátru Kmochova ostrova budou moci návštěvníci shlédnout dynamické ukázky vyprošťování osob z havarovaných vozidel ve 13 a 14.30 hodin. V době od 12 do 16 hodin budou probíhat ukázky čerpací techniky, stavba protipovodňové hráze nebo ukázky řezání motorovou pilou. Hasiči připravili pro děti řadu zajímavých her a soutěží, malování, hrátky v pěně a další zajímavosti o ceny. V kulturní části vystoupí na Kmochově ostrově Kašpárek v rohlíku či již zmíněná kapela Keks.

Akci financuje též místní firma TPCA. "Automobilka podporuje region od roku 2004, a to v různých oblastech. Jednou z našich priorit je bezpečnost, i proto sponzorujeme Den záchranářů a spolupracujeme se složkami záchranného systému. Právě v roce 2004 jsme kolínské nemocnici věnovali sanitní vozidlo a o rok později nepřišli zkrátka ani hasiči, dostali od nás jeden z nejmodernějších hasičských vozů v ČR," uvádí příklad podpory regionu ze strany TPCA Aleš Höfner, ředitel pro vnější vztahy.

"TPCA patří k firmám, které se snaží s městem a okolím sžít, spolupracovat a vycházet vstříc jeho potřebám. Projekt Sejdeme se na ostrově je jen jedním z mnoha příkladů. Přístavní můstek pro kotvení malých a středních plavidel, na jehož vybudování přispěla automobilka částkou 700 tisíc korun, pokřtíme společně ve 14 hodin. Zvu všechny příznivce lodní dopravy, turistiky a zábavy, odvážnější budou moci rovnou vyzkoušet nová šlapadla," láká na novou atrakci starosta Vít Rakušan.

Den záchranářů samozřejmě znamená uzavírky místních komunikací. Ty začnou ve středu 7. května ve 22 hodin a skončí 8. května v 18 hodin. Pro automobilisty bude zapovězeno celé Karlovo náměstí včetně obvodových komunikací a parkovišť. Mimo provoz budou i části ulic Pražská, Kutnohorská, Husova, Kovářská, Zámecká, Sokolská a Brankovická. Objízdná trasa není stanovena. Průchod pro pěší zůstane umožněn.

Autor článku: Jiří Červín
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
OBRAZEM: Ples 4.A Obchodní akademie KolínKolínští hokejisté si přivezli body z Českých BudějovicBasketbalisté Kolína ve šlágru kola prohráli s třetím Děčínem
Kalendář akcí: Leden
Po
 
2
9
16
23
30
Út
 
3
10
17
St
 
4
11
25
 
Čt
 
5
12
26
 
 
6
 
So
 
7
 
Ne
1
8
15
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (3 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Auto-moto (2 inzerátů)
Koupě (2 inzerátů)
Zvířata (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM