Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 29. srpna 2016 a svátek má Evelína.

Ve čtvrtek je Den záchranářů v Kolíně, poprvé bez zesnulého zakladatele Jana Soukupa

Letošní oslavy Dne záchranářů se konají ve čtvrtek 8. května na Karlově náměstí v Kolíně. Oblíbená akce vyplní jako vždy celý den od 8. hodiny ranní, kdy se v koloně městem předvede současná záchranářská technika, do pozdního večera na Kmochově ostrově, kde zahrají kapely Nová míza a Keks a na nebi zazáří ohňostroj odpálený z nové lávky.

Ve čtvrtek je Den záchranářů v Kolíně, poprvé bez zesnulého zakladatele Jana Soukupa
 
Publikováno: 7.5.2014, Aktualizováno: 6.5.2014 v 12:00
Rubrika: Zpravodajství

Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje, územní odbor Kolín, zde předvede řadu statických i dynamických ukázek sil a prostředků. Návštěvníkům hasiči představí například novou techniku konkrétně z Integrovaného operačního programu. Prohlédnout si budete moci požární kontejnerový nosič, nakladač Bobcat, autobus, cisternové automobilové stříkačky CAS 20 a CAS 30, nákladní, technický i velitelský automobil a další techniku. Svoji techniku a prostředky, které hasiči využívají při odstraňování následků povodní, zde bude prezentovat také záchranný útvar z Hlučína a Zbirohu.

V amfiteátru Kmochova ostrova budou moci návštěvníci shlédnout dynamické ukázky vyprošťování osob z havarovaných vozidel ve 13 a 14.30 hodin. V době od 12 do 16 hodin budou probíhat ukázky čerpací techniky, stavba protipovodňové hráze nebo ukázky řezání motorovou pilou. Hasiči připravili pro děti řadu zajímavých her a soutěží, malování, hrátky v pěně a další zajímavosti o ceny. V kulturní části vystoupí na Kmochově ostrově Kašpárek v rohlíku či již zmíněná kapela Keks.

Akci financuje též místní firma TPCA. "Automobilka podporuje region od roku 2004, a to v různých oblastech. Jednou z našich priorit je bezpečnost, i proto sponzorujeme Den záchranářů a spolupracujeme se složkami záchranného systému. Právě v roce 2004 jsme kolínské nemocnici věnovali sanitní vozidlo a o rok později nepřišli zkrátka ani hasiči, dostali od nás jeden z nejmodernějších hasičských vozů v ČR," uvádí příklad podpory regionu ze strany TPCA Aleš Höfner, ředitel pro vnější vztahy.

"TPCA patří k firmám, které se snaží s městem a okolím sžít, spolupracovat a vycházet vstříc jeho potřebám. Projekt Sejdeme se na ostrově je jen jedním z mnoha příkladů. Přístavní můstek pro kotvení malých a středních plavidel, na jehož vybudování přispěla automobilka částkou 700 tisíc korun, pokřtíme společně ve 14 hodin. Zvu všechny příznivce lodní dopravy, turistiky a zábavy, odvážnější budou moci rovnou vyzkoušet nová šlapadla," láká na novou atrakci starosta Vít Rakušan.

Den záchranářů samozřejmě znamená uzavírky místních komunikací. Ty začnou ve středu 7. května ve 22 hodin a skončí 8. května v 18 hodin. Pro automobilisty bude zapovězeno celé Karlovo náměstí včetně obvodových komunikací a parkovišť. Mimo provoz budou i části ulic Pražská, Kutnohorská, Husova, Kovářská, Zámecká, Sokolská a Brankovická. Objízdná trasa není stanovena. Průchod pro pěší zůstane umožněn.

Autor článku: Jiří Červín
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Aleš Pitzmos z Čáslavi, který pracuje v Kolíně, je multižánrovým autoremFesťák na tvrzi v Nebovidech se koná v sobotu 27. srpna. Zahrají na něm Kozičky a další post punkeřiPhilip Morris ČR a.s. si dovoluje oslovit spoluobčany se žádostí o spolupráciFestival Rockový Týnec se uskuteční v sobotu 27. srpna v přírodním areálu na Ostrově
Kalendář akcí: Srpen
Po
1
8
15
22
29
Út
2
9
16
23
30
St
3
10
17
24
31
Čt
4
11
18
25
 
5
12
19
26
 
So
6
13
20
27
 
Ne
7
14
21
28
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Vzpomínáme (3 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (2 inzerátů)
Seznámení (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM