Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 27. srpna 2016 a svátek má Otakar.

Ve Švýcarsku začíná atletické mistrovství Evropy. Šafránková a Andrejsková budou při tom

Od úterý 12. do neděle 17. srpna proběhne v Curychu na legendárním Letzigrundu vrchol letošní atletické sezóny – mistrovství Evropy.

Ve Švýcarsku začíná atletické mistrovství Evropy. Šafránková a Andrejsková budou při tom
 
Publikováno: 12.8.2014 v 10:00, Aktualizováno: 11.8.2014 v 10:00
Rubrika: Sport

Ačkoli česká reprezentace odcestovala výrazně oslabena neúčastí loňské mistryně světa Zuzany Hejnové a letošního halového světového šampióna Pavla Masláka, i tak bude mít řadu medailových želízek v ohni. Patří mezi ně oštěpařka Barbora Špotáková, oštěpař Vítězslav Veselý, překážkářka Denisa Rosolová, vícebojařka Eliška Klučinová, chodkyně Anežka Drahotová, tyčkaři Jiřina Ptáčníková a Jan Kudlička či běžec Jakub Holuša.

Pro kolínské diváky bude letošní šampionát o to zajímavější, že 7. září při mistrovství ČR družstev mužů a žen budou moci sledovat drtivou většinu českých a slovenských reprezentantů na vlastní oči.

Navíc poprvé v dlouhé historii kolínské atletiky bude mít klub z města na Labi na evropském vrcholu dokonce dvojnásobné vlastní zastoupení! V kladivářském sektoru se představí Kateřina Šafránková, pro kterou je to již třetí evropský šampionát v řadě, ale zatím ani v Barceloně, ani v Helsinkách se jí nepodařilo postoupit z kvalifikace do dvanáctičlenného finále. Tentokrát se o to bude pokoušet ve středu 13. srpna buď v 13.15 hodin, bude-li zařazena do kvalifikační skupiny A, nebo ve 14.35 hodin, bude-li házet v „béčku“.

Na poslední chvíli se do nominace dostala také senzační mistryně ČR v hodu oštěpem Petra Andrejsková, která překonala velkým „osobákem“ 57,48 m o osm centimetrů nominační limit. Obrovským úspěchem je pro ni samotná nominace, na postup do finále by zřejmě musela své maximum ještě posunout. Snažit se o to bude už v úterý 12. srpna buď v 10.15, nebo v 12.16 hodin. Držme tedy oběma Kolíňačkám palce!

Kladivářka Kateřina Šafránková se bude potřetí pokoušet postoupit z kvalifikace. Oštěpařka Petra Andrejsková bude závodit po boku Barbory Špotákové.
Foto: Archiv KP
Autor článku: j. tuček
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Zemřel kapelník Dařílek; na plaňanském posvícení zazpívá Hana Zagorová a další drobné zprávy z kolínského regionuZáří v Kolíně je doslova nabité nejrůznějšími akcemiMěstský společenský dům v Kolíně má nové osvětlení sálu s LED diodami a plynulým stmívánímV minulých dnech prožíval Kolín další dopravní komplikace
Kalendář akcí: Srpen
Po
1
8
15
22
29
Út
2
9
16
23
30
St
3
10
17
24
31
Čt
4
11
18
25
 
5
12
19
26
 
So
6
13
20
27
 
Ne
7
14
21
28
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Vzpomínáme (3 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (2 inzerátů)
Seznámení (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM