Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 10. prosince 2016 a svátek má Julie.

Víkend v České televizi bude plný kolínských cestovatelů Romana Šulce a Jana Kubky

Víkend v České televizi bude plný kolínských cestovatelů Romana Šulce a Jana Kubky
 
Publikováno: 11.4.2014 v 12:00
Rubrika: Zpravodajství

Pořad Objektiv České televize odvysílá na 1. programu v neděli 13. dubna od 10.30 hodin reportáž kolínských cestovatelů a spolupracovníků České televize Romana Šulce a Jana Kubky o historickém městě Suzdal v severovýchodním Rusku, jednom z měst Zlatého prstenu historických sídel Ruska. Suzdal Rusové nazývají dokonce Perlou Zlatého prstenu.

"Jedná se o město, které v roce 1967 získalo jako první v tehdejším Sovětském svazu status městské památkové rezervace," popisuje předmět reportáže Roman Šulc. "Poprvé v historii země se tak památková ochrana nesoustředila pouze na jednotlivé stavby, ale na město jako celek. Návštěva Suzdalu je tak oproti jiným ruským městům, ve kterých se většinou staré chrámy a solitérně stojící historické domy krčí v sousedství paneláků z období socialistické výstavby, opravdovou lahůdkou. V historickém centru totiž od poloviny 19. století nedošlo k žádné zásadní výstavbě a dokonce zvláštní zákon zakazuje i dnes stavět vyšší než jednopatrové domy. To ocenilo i UNESCO, když zapsalo Suzdal v roce 1992 na seznam světového kulturního dědictví. Pokud si ho chcete opravdu užít a prohlédnout si nespočet historických památek a muzeí, vyčleňte si na pobyt alespoň dva dny. Uvidíte, že se budou hodit."

Navíc 13. dubna budou mít i reportáž v Toulavé kameře opět na 1. programu, ale od 10 hodin. Tentokrát zpopularizují lidovou umělkyni Ladu Boreckou z Krchleb u Nymburka, která vytváří drátovaná velikonoční vejce. Den předem, v sobotu 12. dubna, vystoupí Roman Šulc a Jan Kubka v přímém přenosu vysílání Studia 6.

Autor článku: Michal Černý
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Šachisté Sokola Kolín zahájili novou sezónu. Dokázali porazit Písek i s velmistrem a mezinárodním mistremSilvestrovský běh letos s registrací předem! Včas přihlášení zaplatí levnější startovné
Kalendář akcí: Prosinec
Po
 
19
Út
 
27
St
 
7
21
Čt
1
22
29
16
23
30
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Pronájmy (3 inzerátů)
Prodej (5 inzerátů)
Koupě (3 inzerátů)
Zvířata (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM