Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 1. října 2016 a svátek má Igor.

Vítězná série basketbalistů pokračuje! Posedmé v řadě vyhráli

V sobotu zdolali Kolíňáci USK Praha. Cesta k vítězství ale nebyla jednoduchá. Opět se potvrdilo, že vzájemná utkání těchto soupeřů jsou vyrovnaná a rozhodují se až v posledních minutách. Do konce základní části chybí dvě kola.

Publikováno: 1.4.2014 v 12:00

BC KOLÍN – USK PRAHA 72:63 (17:23, 21:15, 17:13, 17:12)

Po úvodní desetiminutovce Kolín ztrácel pět bodů. V dalším dějství se mu podařilo manko smazat. V poločase byl stav vyrovnaný 38:38. Polovinu bodů domácího týmu nastřílel Field.
Na začátku třetí čtvrtiny se soupeři střídali ve vedení. Kolíňáci ho získali definitivně na svou stranu ve 23. po trojce Horáka. Potom odskočili až na 6 bodů, ale hosté do konce čtvrtky upravili na 55:51.

Poslední čtvrtina přinesla velké drama. Když do konce scházely 4 minuty, přiblížili se hosté na dostřel 1 bodu. Pak přesně pálil Lewis z trojkové vzdálenosti a Kolín odskočil na 65:61. O minutu později byl rozdíl ve skóre 3 body. Ale opět zaúřadoval Lewis. Jeho další trojka přinesla vedení 69:63. Koncovku si Kolíňáci zkušeně pohlídali. Dnešní dvacátou výhrou si pojistili 7. místo.

Body Kolína: Field Richard 25, Horák Ladislav 14, Zuzák Stanislav 11, Lewis Jeremy Matthew 11, Djukanović Djukan 7, Ličartovský Štefan 2, Machač David 2. Diváci: 500.

41. kolo: USK Praha - Pardubice 71:84, Brno - Děčín 69:81, Svitavy - Jindřichův Hradec 74:82, Prostějov - Opava 103:74.

42. kolo: Opava - Svitavy 87:58, J. Hradec - Brno 93:78, Ústí n. L. - Děčín 72:86, Pardubice - Ostrava 81:68.

43. kolo: Ostrava - KOLÍN (st 2.4. 18:00).