Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 10. prosince 2016 a svátek má Julie.

Volejbalisté SK Volejbal Kolín B vstoupili do soutěže nadějně. Ze čtyř utkání bodovali ve třech

Publikováno: 3.9.2014 v 15:00

Volejbalisté SK Volejbal Kolín B začali účinkování v dalším ročníku středočeského přeboru.

Čelákovice - SK Volejbal Kolín B 0:3 (-23, –15, –22)

Nažhavení hosté nedali v prvním utkání soupeři šanci: vinou horší přihrávky podání se sice museli strachovat o zisk první sady, jinak ale domácí tým po celé utkání přehrávali - především obraně na bloku, kde měl Kolín jednoznačnou výškovou převahu. Sestava: Blažek L., Blažek A., Matlas, Nutil, Tomíšek, Gojný, Havel (libero).

Čelákovice - Kolín B 3:2 (-16, –23, 26, 13, 16)

Odveta se vyvíjela stejně jednoznačně jako první utkání: Kolín byl lepší v útoku i v obraně a po dvou vítězných sadách se zdálo, že ho nic nemůže zastavit v zisku dalších tří bodů. Jenže pak přišla ztracená koncovka třetího setu, která domácí nakopla, naopak Kolín se dostal do těžkého útlumu. Nakonec těsně ztratil i rozhodující tiebreak. Bod za pětisetový zápas byl vzhledem k průběhu zápasu spíš zklamáním. Sestava: Blažek L., Blažek A., Šotola (Matlas), Nutil, Blažek V (Tomíšek), Adámek (Gojný), Havel (libero).

Kolín B - Poděbrady 3:1 (-19, 26, 17, 18)

Proti soupeři, kterého na jaře Kolín suverénně přehrál, domácí nezačali dobře. Ztratili první set vinou málo aktivní hry v poli a mnoha chyb v útoku. Zápas se zlomil v koncovce druhého setu, kterou Kolín vybojoval. Poděbrady měly do té doby velkou úspěšnost na smeči i v obraně v poli, Kolín však zabojoval a další dva sety si pohlídal. Sestava: Blažek L., Blažek A., Tomíšek, Gojný (Ptáček), Matlas, Nutil, Havel (libero).

Kolín B - Poděbrady 3:2 (-22, –21, 14, 14, 6)

Domácí v druhém zápasu nechtěli připustit pochybnosti, kdo je lepším týmem. Ale vůbec jim to nevyšlo: po trápení na smeči i v obraně nad sítí vedly Poděbrady už 0:2 a situace byla kritická. Naštěstí pak jakoby za Kolín nastoupil jiný tým: dařilo se dostat Poděbradské pod tlak, začaly vycházet útoky středem sítě. Poděbrady se dostaly do křeče, z níž nevyšly ani v rozhodujícím pátém zkráceném setu. Kolín si tak celkově připsal pět bodů - tři za vítězství 3:1 v prvním utkání, dva za následující výhru v tie-breaku. Sestava: Blažek L., Matlas, Tomíšek, Gojný (Blažek V.), Šotola, Nutil, Havel (libero).