Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 5. prosince 2016 a svátek má Jitka.

Zahájení turistické sezóny v muzeích v Kouřimi a v Českém Brodě

Zahájení turistické sezóny v muzeích v Kouřimi a v Českém Brodě
 
Publikováno: 31.3.2014, Aktualizováno: 25.3.2014 v 14:00
Rubrika: Kultura

V dubnu zahájí muzea v Kouřimi a Českém Brodě turistickou sezónu. Návštěvníky lákají na výstavy i národopisné pořady ve skanzenu. Muzeum Kouřimska v Kouřimi zahájí 4. dubna netradiční sportovní výstavu Dobrodružství cyklistiky - éra vysokého kola v Čechách. Věnována bude především období tzv. vysokých kol a pokusí se reflektovat počátky cyklistiky na území Prahy a středočeského kraje.

Po zimě se v Kouřimi znovu otevře veřejnosti i kostel sv. Štěpána s kaplí sv. Kateřiny a renesanční zvonicí s obrácenými zvony. Pokud budete mít zájem o prohlídku těchto unikátních objektů, požádejte v muzeu o průvodcovskou službu.

Kouřimský skanzen se v dubnu zaměří na velikonoční tradici. Od 4. do 25. dubna potěší návštěvníky tematická instalace Velikonoční čas v Muzeu lidových staveb. Na Smrtnou neděli (6. dubna) je pak přichystám první z cyklu národopisných velikonočních programů - lidový zvyk vynášení smrti ze vsi a vítání jara.

Podlipanské muzeum v Českém Brodě nabídne od 1. dubna svým návštěvníkům hned dvě nové výstavy. Sakrální památky na Českobrodsku představí významné církevní stavby a artefakty daného regionu. Druhá výstava, obsahově zcela odlišná, odprezentuje soukromou sbírku historických žehliček pražského sběratele Vladimíra Zacha. Zájemci ji mohou navštívit od soboty 5. dubna. Aktuální informace o programech, otevírací dobu i kontakt na jednotlivá muzea naleznete na webových stránkách.
 

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Prostranství chrámu se nejspíš změníRadost mám z reálných výsledků Bezpečného Kolína Městské autobusy čeká od příštího týdne několik změnKutnohorská nemocnice pere i pro nemocnici Kolín
Kalendář akcí: Prosinec
Po
 
19
Út
 
27
St
 
7
21
Čt
1
22
29
16
23
30
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (6 inzerátů)
Koupě (2 inzerátů)
Zvířata (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM