Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 24. října 2016 a svátek má Nina.

Zahájení turistické sezóny v muzeích v Kouřimi a v Českém Brodě

Zahájení turistické sezóny v muzeích v Kouřimi a v Českém Brodě
 
Publikováno: 31.3.2014, Aktualizováno: 25.3.2014 v 14:00
Rubrika: Kultura

V dubnu zahájí muzea v Kouřimi a Českém Brodě turistickou sezónu. Návštěvníky lákají na výstavy i národopisné pořady ve skanzenu. Muzeum Kouřimska v Kouřimi zahájí 4. dubna netradiční sportovní výstavu Dobrodružství cyklistiky - éra vysokého kola v Čechách. Věnována bude především období tzv. vysokých kol a pokusí se reflektovat počátky cyklistiky na území Prahy a středočeského kraje.

Po zimě se v Kouřimi znovu otevře veřejnosti i kostel sv. Štěpána s kaplí sv. Kateřiny a renesanční zvonicí s obrácenými zvony. Pokud budete mít zájem o prohlídku těchto unikátních objektů, požádejte v muzeu o průvodcovskou službu.

Kouřimský skanzen se v dubnu zaměří na velikonoční tradici. Od 4. do 25. dubna potěší návštěvníky tematická instalace Velikonoční čas v Muzeu lidových staveb. Na Smrtnou neděli (6. dubna) je pak přichystám první z cyklu národopisných velikonočních programů - lidový zvyk vynášení smrti ze vsi a vítání jara.

Podlipanské muzeum v Českém Brodě nabídne od 1. dubna svým návštěvníkům hned dvě nové výstavy. Sakrální památky na Českobrodsku představí významné církevní stavby a artefakty daného regionu. Druhá výstava, obsahově zcela odlišná, odprezentuje soukromou sbírku historických žehliček pražského sběratele Vladimíra Zacha. Zájemci ji mohou navštívit od soboty 5. dubna. Aktuální informace o programech, otevírací dobu i kontakt na jednotlivá muzea naleznete na webových stránkách.
 

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Ředitele automobilky TPCA Kento Koideho zpovídal týdeník EkonomNa Labi v Kolíně se opravovaloOba nejlepší fotbalové mančafty z Kolínska venku padlyKolínští florbalisté bojují o čelo tabulky
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
3
10
17
24
31
Út
 
4
11
18
25
 
St
 
5
12
19
26
 
Čt
 
6
13
20
27
 
 
7
14
21
28
 
So
1
8
15
22
29
 
Ne
2
9
16
23
30
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Blahopřejeme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (12 inzerátů)
Koupě (3 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM