Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 22. ledna 2017 a svátek má Slavomír.

Zahájení turistické sezóny v muzeích v Kouřimi a v Českém Brodě

Zahájení turistické sezóny v muzeích v Kouřimi a v Českém Brodě
 
Publikováno: 31.3.2014, Aktualizováno: 25.3.2014 v 14:00
Rubrika: Kultura

V dubnu zahájí muzea v Kouřimi a Českém Brodě turistickou sezónu. Návštěvníky lákají na výstavy i národopisné pořady ve skanzenu. Muzeum Kouřimska v Kouřimi zahájí 4. dubna netradiční sportovní výstavu Dobrodružství cyklistiky - éra vysokého kola v Čechách. Věnována bude především období tzv. vysokých kol a pokusí se reflektovat počátky cyklistiky na území Prahy a středočeského kraje.

Po zimě se v Kouřimi znovu otevře veřejnosti i kostel sv. Štěpána s kaplí sv. Kateřiny a renesanční zvonicí s obrácenými zvony. Pokud budete mít zájem o prohlídku těchto unikátních objektů, požádejte v muzeu o průvodcovskou službu.

Kouřimský skanzen se v dubnu zaměří na velikonoční tradici. Od 4. do 25. dubna potěší návštěvníky tematická instalace Velikonoční čas v Muzeu lidových staveb. Na Smrtnou neděli (6. dubna) je pak přichystám první z cyklu národopisných velikonočních programů - lidový zvyk vynášení smrti ze vsi a vítání jara.

Podlipanské muzeum v Českém Brodě nabídne od 1. dubna svým návštěvníkům hned dvě nové výstavy. Sakrální památky na Českobrodsku představí významné církevní stavby a artefakty daného regionu. Druhá výstava, obsahově zcela odlišná, odprezentuje soukromou sbírku historických žehliček pražského sběratele Vladimíra Zacha. Zájemci ji mohou navštívit od soboty 5. dubna. Aktuální informace o programech, otevírací dobu i kontakt na jednotlivá muzea naleznete na webových stránkách.
 

Velikonoce v kouřimském skanzenu.
Foto: Archiv RMK
Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Sto koček prošlo kastracíGambleři mají dvě možnostiHřiště U Nemocnice pekáčům otevřenoDoručovatelky radnice hbitější a levnější
Kalendář akcí: Leden
Po
 
2
9
16
23
30
Út
 
3
10
17
St
 
4
11
25
 
Čt
 
5
12
26
 
 
6
 
So
 
7
 
Ne
1
8
15
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (2 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Auto-moto (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM