Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 26. června 2016 a svátek má Adriana.

Závěr roku vyšel BC Kolín opravdu náramně

Každé utkání mezi Kolínem a USK je dramatické až do konce. O vítězi se rozhoduje v samotném závěru. Stejně tomu bylo i tentokrát. Kolín se rozloučil s rokem 2013 vítězstvím v Ostravě. V tabulce patřilo Kolínu po tomto střetnutí 8. místo z 12 účastníků nejvyšší tuzemské soutěže. V sobotu Benáčkův tým hostil Pardubice. Nadcházející sobotu 11. ledna hraje Kolín opět doma, tentokrát od 17.45 hodin přivítá Děčín.

Závěr roku vyšel BC  Kolín opravdu náramně

Publikováno: 8.1.2014

Mattoni NBL
BC KOLÍN - USK PRAHA 86:82
(20:20, 30:25, 17:20, 19:17)

V 1. čtvrtině se týmy střídaly ve vedení. Nikdo nezískal větší náskok. Po 10 minutách byl stav nerozhodný 20:20. Po pauze se Kolíňákům podařilo odskočit až na 14 bodů. Hosté ale do poločasu snížili na 45:50. Prvních 5 minut 3. čtvrtiny domácí vedli. Pak ale Pražané srovnali na 56:56. Do konce této části Kolín vybojoval 2bodový náskok. Poslední dějství slibovalo velké drama. Hned v jejím úvodu hosté dotáhli na 67:67. Dále se vedení přelévalo z jedné strany na druhou. V 37. Kolíňáci dokonce ztráceli 4 body. O obrat skóre se postaral Ličartovský. Po jeho trojce vedli domácí 81:80. Po neúspěšné trojkové střele hostí, doskočil Mitchell, který se prosadil i v útoku. Svou šanci využil a byl ještě faulován. Když po oddechovém čase proměnil trestný hod, zvýšil na 84:80. Hosté pak několikrát pálili z trojkové vzdálenosti, ale ani jednu střelu nedali. Dvě vteřiny před koncem faulovali Mitchella, jenž obě šestky proměnil. S klaksonem USK ještě stačil vstřelit koš, ale tím jen upravil na 86:82.
Body Kolína: Ličartovský 14, Machač 13, Horák 12, Lewis 12, Field 11, Mitchell 11, Zuzák 10, Sýkora 3. Diváci: 520.

NH OSTRAVA – BC FARFALLINO KOLÍN 74:81
(15:18, 11:15, 20:17, 28:31)

Utkání Kolíňáci nezačali dobře. Po 5 minutách prohrávali 5:10. Následně však stáhli na 11:12. Do vedení svůj tým poslal z trojkové vzdálenosti Zuzák. V 2. desetiminutovce domácí nejdříve snížili na 20:21, pak ale hosté nastříleli 8 bodů v řadě. Po trojce Machače upravil Lewis na 33:22 pro Kolín. Ostravě se do poločasu podařilo stáhnout na rozdíl 7 bodů. První pětiminutovku 3. čtvrtiny odehráli Kolíňáci výborně. Vypracovali si až 15bodové vedení. Domácí se ale nevzdali a snížili na 46:50. Poslední čtvrtinu otevřel Sýkora, když zvýšil na 52:46. Po trojce Lewise Kolín vedl o 9 bodů. Soupeř se ještě dvakrát přiblížil na 7 bodů. Hosté se ale mohli opřít o přesnou střelbu trojek. Tři minuty před koncem zajistil 10bodový náskok Sýkora. „Jeho“ tým si už pak vítězství s přehledem pohlídal.
Body Kolína: Mitchell 18, Ličartovský 13, Field 13, Sýkora 10, Zuzák 10, Lewis 8, Machač 7, Horák 2.

Festival Červenopečecká pecka se letos uskuteční v zámeckém parku Kolínská radnice zakoupí olejomalbu Jana Tichého. Jedná se o rozměrný obraz Na břehu řeky RýnaObrazem: přinášíme fotografie z prvního dne festivalu Kmochův Kolín 9.6.2016Nevšední mejdan v kolínské hospodě Na Rychtě. Někdejší pankáči si udělají večírek s kejtou
Kalendář akcí: Červen