Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 24. ledna 2017 a svátek má Milena.

ZŠ Suchdol je mistrem republiky. Dopis o skvělém úspěchu žáků i kantorů

ZŠ Suchdol je mistrem republiky. Dopis o skvělém úspěchu žáků i kantorů
 
Publikováno: 26.4.2014, Aktualizováno: 23.4.2014 v 16:00
Rubrika: Zpravodajství

První dubnový den tohoto roku se pro tři vybrané žáky Základní školy Suchdol u Kutné Hory (a vzápětí také pro celou školu) stal výjimečným a nezapomenutelným. Žáci 9. třídy (Martina Pokorná a Petr Dolejš) spolu se spolužákem z 8. třídy (Jiří Šimoníček) pod vedením paní učitelky Mgr. Květoslavy Štikovcové zvítězili v celostátním kole soutěže ve finanční gramotnosti a stali se tak mistry republiky.

Ihned zpočátku stálo žákům i kantorům v cestě mnoho překážek, především cesta ze Suchdola na místo soutěže - do historického areálu benediktinského opatství Emauzy v Praze - byla z hlediska časové tísně napínavá. Zakrátko po registraci a zahájení soutěže moderátorem Českého rozhlasu již následovalo semifinálové kolo, kde se žáci přehoupli přes 14 náročných otázek, své semifinále s přehledem vyhráli a postoupili do nejlepší čtveřice. Finále bylo napínavé a dlouhou dobu vyrovnané, ale zakrátko bylo jasné, že stupně vítězů nás neminou. Žáci mocně zaútočili, vedoucí Liberec se nakonec propadl na třetí místo a pro naši školu to znamenalo jediné - jsme mistři České republiky! Radost z úspěchu, která byla obrovská, umocnily navíc úžasné ceny. Každý z žáků si tak mimo jiné odnesl ze soutěže poukázku v hodnotě 3.000 Kč na nákup elektroniky.


Zúčastněným žákům i vyučujícím matematiky patří za jejich zásluhy obrovská gratulace. Naše škola si právem zaslouží titul, kterým se může honosit již od 1. dubna 2014 - tedy titul "Škola mistrů republiky ve finanční gramotnosti."

Děti ze ZŠ Suchdol se stali Mistry ČR ve finanční gramotnosti.
Foto: Archiv ZŠ Suchdol
Autor článku: Tereza Lehečková
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
OBRAZEM: Ples 4.A Obchodní akademie KolínBasketbalisté Kolína ve šlágru kola prohráli s třetím DěčínemKolínští hokejisté si přivezli body z Českých Budějovic
Kalendář akcí: Leden
Po
 
2
9
16
23
30
Út
 
3
10
17
St
 
4
11
25
 
Čt
 
5
12
26
 
 
6
 
So
 
7
 
Ne
1
8
15
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (3 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Auto-moto (2 inzerátů)
Koupě (2 inzerátů)
Zvířata (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM