Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 27. října 2016 a svátek má Šarlota / Zoe.

ZŠ Suchdol je mistrem republiky. Dopis o skvělém úspěchu žáků i kantorů

ZŠ Suchdol je mistrem republiky. Dopis o skvělém úspěchu žáků i kantorů
 
Publikováno: 26.4.2014, Aktualizováno: 23.4.2014 v 16:00
Rubrika: Ostatní

První dubnový den tohoto roku se pro tři vybrané žáky Základní školy Suchdol u Kutné Hory (a vzápětí také pro celou školu) stal výjimečným a nezapomenutelným. Žáci 9. třídy (Martina Pokorná a Petr Dolejš) spolu se spolužákem z 8. třídy (Jiří Šimoníček) pod vedením paní učitelky Mgr. Květoslavy Štikovcové zvítězili v celostátním kole soutěže ve finanční gramotnosti a stali se tak mistry republiky.

Ihned zpočátku stálo žákům i kantorům v cestě mnoho překážek, především cesta ze Suchdola na místo soutěže - do historického areálu benediktinského opatství Emauzy v Praze - byla z hlediska časové tísně napínavá. Zakrátko po registraci a zahájení soutěže moderátorem Českého rozhlasu již následovalo semifinálové kolo, kde se žáci přehoupli přes 14 náročných otázek, své semifinále s přehledem vyhráli a postoupili do nejlepší čtveřice. Finále bylo napínavé a dlouhou dobu vyrovnané, ale zakrátko bylo jasné, že stupně vítězů nás neminou. Žáci mocně zaútočili, vedoucí Liberec se nakonec propadl na třetí místo a pro naši školu to znamenalo jediné - jsme mistři České republiky! Radost z úspěchu, která byla obrovská, umocnily navíc úžasné ceny. Každý z žáků si tak mimo jiné odnesl ze soutěže poukázku v hodnotě 3.000 Kč na nákup elektroniky.


Zúčastněným žákům i vyučujícím matematiky patří za jejich zásluhy obrovská gratulace. Naše škola si právem zaslouží titul, kterým se může honosit již od 1. dubna 2014 - tedy titul "Škola mistrů republiky ve finanční gramotnosti."

Autor článku: Tereza Lehečková
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Ředitelství silnic a dálnic se dostalo k soudu i kvůli obchvatu KolínaPoválečný americký most ve Valech u Přelouče opraví za 47 miliónůV úterý vystoupí v kolínském divadle Luboš Pospíšil s kapelou Terasy pod Městským společenským domem Kolín již zněly zvukem sbíječek
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
3
10
17
24
31
Út
 
4
11
18
25
 
St
 
5
12
19
26
 
Čt
 
6
13
20
27
 
 
7
14
21
28
 
So
1
8
15
22
29
 
Ne
2
9
16
23
30
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Prodej (6 inzerátů)
Koupě (2 inzerátů)
Seznámení (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM