Archív: Basketbalisté vykročili do semifinále vítězně

Publikováno: 17.4.2007
<< zpět do archívu

TEĎ UŽ JIM STAČÍ ASPOŇ JEDNOU POTVRDIT PRVNÍ DVĚ VÝHRY

Kolínští basketbalisté postupují vyřazovacími boji 2. ligy bez zaváhání. V prvních dvou semifinálových duelech, které odehráli na domácí půdě, porazili Zlín a pokud vyhrají o víkendu aspoň jedno utkání na Valašsku ( 21. dubna od 17 hod. a 22. dubna od 11 hod.), jsou ve finále! Také ve druhé semifinálové dvojici uspěl domácí celek - Opava porazila Sokol pražský 77:51 a 62:43.

BC KOLÍN - PROTON ZLÍN 94:64
(21:14, 19:15, 31:22, 23:13)

Kolínský tým vstoupil do sobotního utkání koncentrovaně a s dobře pracující obranou. Skóre otevřel Kamil Řeřábek parádní akcí, kterou zakončil efektní smečí, při níž byl ještě faulován. Proměnil i následující trestný hod. V 6. min. ale vedli hosté 9:12. Kolín šel do 5bodového vedení po dvou trojkách Miroslava Modra a úspěšných trestných hodech Tomáše Kiršbauma. Do konce úvodní čtvrtky domácí svůj náskok ještě o dva body navýšili. V této části zápasu byli kolínští hráči úspěšní při čtyřech pokusech z tříbodové vzdálenosti.

Ve 2. čtvrtce si Kolíňáci drželi stejný bodový odstup až do 15. min., kdy vedli 30:23. Potom se jim několikrát podařilo ubránit útoky Zlína a odskočili na rozdíl 13 bodů. Hosté ještě do poločasu snížili na 40:29.

Během 3. části domácí systematicky navyšovali svůj náskok. Ve 25. min. vedli už o 20 bodů. Zbytek čtvrtky měl již vyrovnaný průběh. Do poslední části utkání nastupovaly týmy za stavu 71:51. Zlínský celek už přeci jen rezignoval a šetřil síly na nedělní střetnutí. Kolíňáci tak v pohodě ještě zvýšili svůj náskok až na konečných 30 bodů a ujali se tak v semifinálové sérii vedení 1:0.

Sestava a body Kolína: Modr 18 (3 trojky), Kiršbaum 14 (2), Řeřábek 13 (1), Sucharda 12, Chwaszcz 8 (2), Palatinus 8, Novák 8 (2), Vrchota 5 (1), Velenský 4, Šebek 4, Synáček, Šmíd.

BC KOLÍN - PROTON ZLÍN 88:75
(25:24, 18:13, 24:23, 21:15)

Do nedělního utkání šel Zlín s odhodláním srovnat stav semifinálové série. Hned od začátku předváděl mnohem lepší obranu než předchozí den, dařilo se mu i střelecky. Kolínští hráči se během první pětiminutovku prosazovali především z tříbodové vzdálenosti, když byl při dvou pokusech úspěšný Jiří Šebek a jedna trojka se povedla Miroslavu Modrovi. Domácí šli v 5. min. do vedení 11:9. Neradovali se z něj ale příliš dlouho. Již o minutu později vedli hosté o 4 body. Toto manko se domácím do konce úvodní čtvrtky podařilo smazat a získali i jednobodové vedení.

Druhou 10minutovku otevřel Petr Novák trojkou, dvoubodový koš přidal Věroslav Sucharda a Kolín vedl 30:24. Tato část utkání nebyla na body příliš bohatá, další koš zaznamenal až v 16. min. Kamil Řeřábek, ale zlínští na tom byli střelecky podobně, a tak byl stav zápasu 35:31. Na začátku 19. min. hosté srovnali na 35:35. K navýšení skóre domácí využívali trestné hody, při nichž se nemýlili a minutu před poločasem vedli o 5 bodů. Hosté snížili, ale poslední slovo měl Jiří Šebek, který byl při své trojkové střele faulován a po té proměnil všechny tři trestné hody. Tím stanovil poločasové skóre na 43:37.

Začátek 3. čtvrtky vyšel lépe Zlínu, který ve 23. min. snížil na 46:44. Na straně Kolína se v těchto chvílích prosazoval pouze Jiří Šebek, který za 4 minuty zaznamenal 8 bodů. Ve 25. min. se k němu přidal Miroslav Modr, po jehož trojce získali Kolíňáci vedení 55:44. Kamil Řeřábek vstřelil ve 27. min. další trojku a zvýšil tak na 61:47. Pátou trojku Kolína v této části zaznamenal o minutu později Jiří Šebek. V následující dvouminutovce ale domácí inkasovali 8bodovou šňůru, kterou soupeř snížil na 67:60 po 30 minutách.

Začátek 4. dějství sehráli lépe hosté. Domácí dali za 5 minut jen 4 body. Na začátku 36. min. snížil Zlín na 71:68. Ale kolínští hráči zvrat v utkání nepřipustili. Jakub Velenský proměnil nájezd, Petr Novák byl úspěšný při tříbodovém pokusu, trojku vstřelil i Kamil Řeřábek. Rázem Kolín vedl 11bodovým rozdílem 79:68. Závěr utkání zvládli domácí hráči výborně a s přehledem si pohlídali svůj náskok. Kolín tak po úvodních domácích zápasech vede v semifinálové sérii nad Zlínem 2:0.

Sestava a body Kolína: Šebek 30 (6), Velenský 13, Řeřábek 12 (2), Modr 10 (2), Kiršbaum 8, Sucharda 7, Novák 6 (2), Chwaszcz 2, Vrchota, Palatinus, Synáček, Šmíd.

Řekl po utkání

Trenér BC Kolín, J. Faltýnek, projevil po vítězném dvojzápase spokojenost takto: „Určitě je cenné, že jsme dvakrát vyhráli, to je velký bonus do průběhu této série, protože ve Zlíně se bude hrát těžko. Věřím, že se nám sérii podaří ukončit už na Moravě. Samozřejmě, kdyby se to nepovedlo, máme pátý zápas doma. Zlín hrál to, co jsme očekávali. V prvním utkání jsme hráli o něco lépe nebo možná soupeř o něco hůře. Hráčům za výkony děkuji.“