Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 17. listopadu 2019

Archív: Betlém viděli v Komenského parku

Publikováno: 26.12.2012
Rubrika: Publicistika
<< zpět do archívu

JEŽÍŠKEM SE STALA TENTOKRÁT DÍVKA NELA

V rekordně teplém odpoledni na Boží hod vánoční si přišlo do Komenského parku připomenout narození Ježíše Krista více jak tři stovky Kolíňáků.

Bylo pět stupňů nad nulou a mokrem rozměklá půda v parku činila občas problémy i účinkujícím. „Mám už pěkně zmrzlé nohy,“ prohlásil na počátku anděl.

Už několik let Živý Betlém nestojí na Zálabské skále, kde tato tradice začala, ale poblíž budovy Komerční banky. Býval sice většího rozsahu s mnoha kostýmy a průvodem skrze město, na druhou stranu, můžeme býti rádi, že zvyk se udržel až doteď. Roztomilým se jeví pozadí s budovou bývalého sekretariátu komunistické strany. Letos se v betlémské ohradě sešly ovce i kozy. Králové přivedli koně a občané i pěknou řádku psů. K švandám bavícím publikum patřil kozel, který překonal drátěný plot a pastevci měli práci jej přinutit k poslušnosti. Zanedlouho se pastýř zřítil do smrčků ze stejného místa na plotě, které předtím překonal divoký kozel. Asi deset minut pak ležel pastevec nehybně skryt pod větvemi poblíž Marie, až jsme se obávali o jeho osud. Nakonec jej zachránila i změklá zem. Jen trochu navlhnul.

Zajímavostí bylo, že Ježíška letos představovala poprvé dívenka. Jmenuje se Nela. Za řehtání koně zazněla slova popisující narození Ježíšovo a koledy, předehrou jim byla skladba Dej Bůh štěstí tomu domu na dva lesní rohy. Před publikem defilovali malí pastevci. Dívky zpívaly nezvykle vysoko a členové kapely prozradili, že nejlépe se k ní hodí název Slepenci.

Akci pořádalo sdružení Arnika a grantem přispělo i město Kolín. Po třičtvrtěhodinovém programu hosté ochutnali vánočku, svařené víno a přispěli na dobrovolný výtěžek pro nadaci Člověk v tísni.
Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM