Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 28. února 2017 a svátek má Lumír.

Egyptská mumie zve do muzea. K vidění bude víc jak 100 sbírkových předmětů staroegyptské provenience

Kolínské muzeum otevřelo a otevře tento měsíc dvě nové výstavy. Atrakcí číslo jedna se zřejmě stane egyptská sbírka Josefa Ferdinanda Toskánského (1872-1942). Výstava s názvem Poklady starého Egypta vznikla ve spolupráci s Národním muzeem - Náprstkovým muzeem asijských, afrických a amerických kultur a potrvá od 12. září až do konce května příštího roku. K vidění bude víc než 100 unikátních sbírkových předmětů staroegyptské provenience.

 Egyptská mumie zve do muzea. K vidění bude víc jak 100 sbírkových předmětů staroegyptské provenience
 
Publikováno: 10.9.2014, Aktualizováno: 9.9.2014 v 17:00
Rubrika: Kultura

Sbírka arcivévody Toskánského obsahuje předměty zastupující všechny hlavní objevy učiněné v Egyptě v 2. polovině 19. století, včetně objevu tzv. Královské skrýše v Dér el-Bahrí, nebo objevu pohřbů Moncuových kněží v Hatšepsutině chrámu, Navillových výkopů v Bubastidě a významného objevu celé nekropole v Achmímu.

Druhá výstava, kterou muzeum nabídne Kolíňákům, se rozběhla 5. září a nese název Hledání ideálního chrámu. Výstava na vybraných 22 stavbách představí sakrální architekturu 19. století v širším okolí Kolína. Jejím hlavním cílem je ukázat hledání architektonických forem, vyjadřujících proměny estetického vnímání, pohledu na vlastní dějiny a úlohu křesťanské církve v rychle se měnící společnosti 19. století. Uměleckohistorické slohy jsou zastoupeny v širokém rozpětí od novoklasicismu přes historizující slohy, jako jsou neogotika, neorománský sloh, eklekticismus, secese a kubismus.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Hokejoví Kozlové vezou vítězství z Vrchlabí. V sérii vedou 1:0Restaurace Václavka v Obecním DvořeDalší kilowatty pro Karlovo náměstíPotřebujeme posílit smyčcovou sekci
Kalendář akcí: Únor
Po
 
6
13
20
27
Út
 
7
21
St
1
 
Čt
23
 
 
Ne
5
12
19
26
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Pronájmy (3 inzerátů)
Auto-moto (3 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (3 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM