Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 20. října 2017

Egyptská mumie zve do muzea. K vidění bude víc jak 100 sbírkových předmětů staroegyptské provenience

Kolínské muzeum otevřelo a otevře tento měsíc dvě nové výstavy. Atrakcí číslo jedna se zřejmě stane egyptská sbírka Josefa Ferdinanda Toskánského (1872-1942). Výstava s názvem Poklady starého Egypta vznikla ve spolupráci s Národním muzeem - Náprstkovým muzeem asijských, afrických a amerických kultur a potrvá od 12. září až do konce května příštího roku. K vidění bude víc než 100 unikátních sbírkových předmětů staroegyptské provenience.

 Egyptská mumie zve do muzea. K vidění bude víc jak 100 sbírkových předmětů staroegyptské provenience
 
Publikováno: 10.9.2014, Aktualizováno: 9.9.2014 v 17:00
Rubrika: Kultura

Sbírka arcivévody Toskánského obsahuje předměty zastupující všechny hlavní objevy učiněné v Egyptě v 2. polovině 19. století, včetně objevu tzv. Královské skrýše v Dér el-Bahrí, nebo objevu pohřbů Moncuových kněží v Hatšepsutině chrámu, Navillových výkopů v Bubastidě a významného objevu celé nekropole v Achmímu.

Druhá výstava, kterou muzeum nabídne Kolíňákům, se rozběhla 5. září a nese název Hledání ideálního chrámu. Výstava na vybraných 22 stavbách představí sakrální architekturu 19. století v širším okolí Kolína. Jejím hlavním cílem je ukázat hledání architektonických forem, vyjadřujících proměny estetického vnímání, pohledu na vlastní dějiny a úlohu křesťanské církve v rychle se měnící společnosti 19. století. Uměleckohistorické slohy jsou zastoupeny v širokém rozpětí od novoklasicismu přes historizující slohy, jako jsou neogotika, neorománský sloh, eklekticismus, secese a kubismus.

Egyptská mumie zve na výstavu unikátních nálezů ze starého egypta.
Foto: Archiv muzea
Autor článku: Vladimír Sládek
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
V Jezevčíkovi otevřeli restauraci TGM BarTvůj Gym: Otevřeno 24 h.Výmoly můžete nahlásit krajiVelim a Český Brod B se v I. A třídě posunuly v tabulce výše
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM