Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 27. května 2017 a svátek má Filip.

Egyptská mumie zve do muzea. K vidění bude víc jak 100 sbírkových předmětů staroegyptské provenience

Kolínské muzeum otevřelo a otevře tento měsíc dvě nové výstavy. Atrakcí číslo jedna se zřejmě stane egyptská sbírka Josefa Ferdinanda Toskánského (1872-1942). Výstava s názvem Poklady starého Egypta vznikla ve spolupráci s Národním muzeem - Náprstkovým muzeem asijských, afrických a amerických kultur a potrvá od 12. září až do konce května příštího roku. K vidění bude víc než 100 unikátních sbírkových předmětů staroegyptské provenience.

 Egyptská mumie zve do muzea. K vidění bude víc jak 100 sbírkových předmětů staroegyptské provenience
 
Publikováno: 10.9.2014, Aktualizováno: 9.9.2014 v 17:00
Rubrika: Kultura

Sbírka arcivévody Toskánského obsahuje předměty zastupující všechny hlavní objevy učiněné v Egyptě v 2. polovině 19. století, včetně objevu tzv. Královské skrýše v Dér el-Bahrí, nebo objevu pohřbů Moncuových kněží v Hatšepsutině chrámu, Navillových výkopů v Bubastidě a významného objevu celé nekropole v Achmímu.

Druhá výstava, kterou muzeum nabídne Kolíňákům, se rozběhla 5. září a nese název Hledání ideálního chrámu. Výstava na vybraných 22 stavbách představí sakrální architekturu 19. století v širším okolí Kolína. Jejím hlavním cílem je ukázat hledání architektonických forem, vyjadřujících proměny estetického vnímání, pohledu na vlastní dějiny a úlohu křesťanské církve v rychle se měnící společnosti 19. století. Uměleckohistorické slohy jsou zastoupeny v širokém rozpětí od novoklasicismu přes historizující slohy, jako jsou neogotika, neorománský sloh, eklekticismus, secese a kubismus.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Mašinka - dětská pouť v PečkáchAukce pro Josefa vyvrcholí dražbouMelanomový den odhalil onemocnění Šlapadla se vrací s novou službou
Kalendář akcí: Květen
Po
1
8
15
Út
2
9
St
3
10
Čt
4
11
 
5
12
 
So
6
 
Ne
7
21
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (2 inzerátů)
Prodej (13 inzerátů)
Koupě (2 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM