Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 17. listopadu 2019

Kolínský tiskárenský obr slaví 140 let

Polygrafický průmysl v Kolíně, jehož jediným představitelem byly po dlouhá desetiletí Obchodní tiskárny Kolín (OTK), dnes společnost OTK Group, slaví 140 let od svého založení.

 Kolínský tiskárenský obr slaví 140 let
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 7.10.2019 v 23:00
Rubrika: Zpravodajství

Výročí připomíná výstava na Karlově náměstí v Kolíně, která zachycuje postupný přerod, který začal v malé Bayerově kamenotiskárně a postupně dosáhl podoby polygrafického giganta, patřícího k největším a nejznámějším tiskárnám v České republice. Panelová výstava zachycuje významné milníky v dlouhé historii OTK. Vidíme na ní vnější proměny závodu, pohledy do výroby, ale i ukázky produkce včetně svatých obrázků, kalendářů či mariášových karet. Dnešní společnost OTK Group se specializuje na flexibilní obaly a papírové samolepící etikety. Patří ke špičkám v oboru, dokonce se aktivně podílí na vývoji nových produktů, například v oblasti tištěné elektroniky. Lidé přicházejí s obaly a etiketami z OTK Group každodenně do styku, nejčastěji, když pijí minerálky jako Mattoni či Magnesia či piva Stella Artois, Braník, Kelt aj. Retrospektivní výstava bude na Karlově náměstí k vidění až do 21. října.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM