Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 23. července 2019

Na Doubleshot do Koa Cafe. Nová kolínská kavárna nabízí i tradičně připravovaný absint

V centru Kolína, na náměstí a jeho blízkém okolí je vcelku velká koncentrace kaváren. Přesto se dva přátelé dohodli a na začátku ledna oficiálně otevřeli v Karlově ulici nové - Koa Cafe. Převzali tak štafetu po někdejším Malým kafi, které ve stejných prostorách působilo ještě vloni. Nová kavárna kromě příjemného posezení v interiéru, který připomíná elegantní obývací pokoj, láká i na hudební produkce či výstavy obrazů a fotografií.

 Na Doubleshot do Koa Cafe. Nová kolínská kavárna nabízí i tradičně připravovaný absint
Pokud je kavárna stějně dobrá jako její logo, tak není co řešit.Foto: logo
 
Publikováno: 23.2.2015 v 6:00, Aktualizováno: 17.2.2015 v 15:00
Rubrika: Zpravodajství

Michalovi a Štěpánovi, tedy majitelům, se vždy líbila tzv. kávová kultura a chtěli se pohybovat v rámci určité společnosti lidí, kteří se o kávu zajímají. Štěpán navíc hledal místo, kde by časem mohl vystavovat své fotografie i obrazy od zajímavých autorů. V pátek 6. února zde byla např. zahájena výstava La Papuly - malířky, jejíž obrazy jsou inspirované etnickou rozmanitostí, politickým děním a společností. Na zhlédnutí výstavy máte měsíc.

Na otázku, zda je filosofií kavárny připravovat vše s láskou, odpověděl Štěpán jasně: "Láska je krásná věc, ale při přípravě nápojů je důležitá preciznost a estetické cítění."

Pro přípravu své kávy si kluci vybrali jinou kávu, než je obvyklé - kávu z české pražírny Doubleshot, tedy stoprocentní arabicu a zároveň světle praženou kávu, která je na základě tzv. direkt trade skupována, do pražírny přivážena zelená a na objednávku během 24 hodin pražená a následně vyexpedovaná.

Dále si zde můžete pochutnat na cideru od Polabského moštu, tradičně připravovaném absintu či moravských vínech z vinařství Hort.

Kavárna nabízí nekuřácké prostory pro asi třicet lidí a v létě je v plánu zahrádka ve dvoře. Stejně tak by se během měsíce měla na stolech objevit i první jídla vařená přímo v kavárenské kuchyni, ze surovin od lokálních dodavatelů. Podnik s koalou ve znaku má otevřeno od pondělí do čtvrtka od 8 do 21 hodin, v pátek a v sobotu od 13 do 23 hodin a v neděli od 13 do 21 hodin.
 

Autor článku: Adéla Šimonová
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM