Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 25. června 2018

Na Kmochův Kolín se počítá s většími bezpečnostními opatřeními

Do zahájení letošního - už padesátého čtvrtého - ročníku tradičního festivalu Kmochův Kolín chybí ještě tři měsíce, vše podstatné o něm ale organizátoří vědí už dnes. O ty nejdůležitější informace se s námi podělili.

 Na Kmochův Kolín se počítá s většími bezpečnostními opatřeními
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 19.3.2017 v 6:00, Aktualizováno: 16.3.2017 v 19:00
Rubrika: Zpravodajství

Jaký tedy bude letošní ročník festivalu Kmochův Kolín? Určitě jiný než v předchozích letech. Už jen proto, že v době jeho konání 9. až 11. června se nebude na žádnou akci platit vstupné. (Mimochodem, kdo si zakoupil vstupenky v předprodeji, peníze mu vrátí radnice zpět.) Lze se těšit na různorodý program složený nejen z vystoupení dechovek. Pořadatelem je opět město Kolín a zdá se tedy, že se definitivně odstoupilo od letité praxe najímání rozličných externích agentur pánů Obrdy, Linky, Syrového a dalších. Několik otázek ohledně letošního ročníku jsme položili vedoucímu odboru školství, kultury a sportu Městského úřadu v Kolíně Petru Kesnerovi. 
 
* Co budou největší lákadla Kmochova Kolína?
 
Samozřejmě že kvalitní dechová hudba v podání velkých mimokolínských a kolínských dechových orchestrů. Městská hudba Františka Kmocha se po dvou letech, kdy hrála nocturno v chrámu sv. Bartoloměje, vrací na Karlovo náměstí se samostatným koncertem. Pro mnohé překvapením bude to, že sobotní večer na náměstí bude ve znamení veselky se slovenskou Drietomankou. Protože je Kmochův Kolín mezinárodním festivalem, nemohou chybět ani zahraniční dechové orchestry, letos z Maďarska, Rakouska, Německa, Slovenska a Chorvatska. Kromě nich se návštěvníci mohou těšit například v pátek na Hradišťan a Spirituál kvintet a jejich společný koncert, na objev roku 2016 Pekaře, s Kolínským Big bandem vystoupí David Kraus. V sobotu zazpívá Věra Špinarová, hostem monstrkoncertu bude známá muzikálová a jazzová zpěvačka Radka Fišarová. V pozdních hodinách obohatí program i koncerty skupin Mňága a Ždorp a Laura a její tygři. Ale samozřejmě, že výčet účinkujících tímto zdaleka nekončí. Celý program festivalu bude uveřejněn v březnovém městském zpravodaji.
 
* Už víte, kdo by měl pořady moderovat?
 
Celým festivalem bude provázet herec a moderátor Vasil Fridrich, který má s Kmochovým Kolínem dlouholeté zkušenosti.
 
* Je samozřejmostí, že jádro festivalu se bude odehrávat na Karlově náměstí. Kde jinde ve městě se odehrají další koncerty?
 
Hlavní scénou Kmochova Kolína bude Karlovo náměstí, kde budou opět připravena dvě pódia a kde bude probíhat hlavní festivalový program. V chrámu sv. Bartoloměje připravujeme sobotní nocturno, na němž zahraje dechový orchestr ZUŠ Přelouč. Aternativní scéna bude také v kolínské synagoze a na taneček se mohou těšit na Zámecké, kde k tanci a poslechu zahraje Leškovanka.
 
* Letos opět pořádá festival Město Kolín. Koho jste k organizaci ještě přizvali?
 
Ano, již třetím rokem je pořadatelem festivalu město. S organizací nám pomáhají externí pracovníci, se kterými jsme spolupracovali již v minulých letech a s jejichž prací jsme byli vždy spokojeni.
 
* Letos poprvé v historii festivalu se nebude platit vstupné. Čekáte víc náštěvníků, než třeba před rokem?
 
To je složitá otázka. Sami jsme zvědavi, co udělá s návštěvností volný vstup. Každopádně budeme rádi, když festival navštíví co nejvíce lidí. Věříme, že přijdou pouze ti, kteří si budou chtít poslechnout hezkou muziku.
 
Jsou v plánu nějaká bezpečnostní opatření?
 
Ano, a tato otázka úzce souvisí s předchozí. Samozřejmě počítáme s posílením bezpečnostních opatření. Přece jenom bude vstup volný, a proto se může stát, že mohou nastat problémy s některými návštěvníky. Chceme udělat pro klid a bezpečnost návštěvníků festivalu maximum. Doufám, že to zvládneme a problémů bude co nejméně.
 
* Máte už zajištěné i další sponzory kromě firmy Kopos Kolín?
 
Díky Koposu Kolín mají všichni na festival vstup zdarma, je to náš hlavní sponzor. Ale samozřejmě zajišťujeme a sháníme další partnery, kteří nám pomohou připravit festival mezinárodní úrovně. A musím říci, že jich není málo. A již nyní bych chtěl všem, kteří nás podpoří, moc poděkovat.
 
* Jakou částkou přispívá radnice na konání festivalu?
 
V rozpočtu města je na 54. ročník Kmochova Kolína vyhrazena částka 3 miliony korun.
 
* V pátek 24. března se koná akce Pozvání na Kmochův Kolín v Městském společenském domě. Na co se můžeme těšit?
 
To je krásná otázka na závěr. Pozvání na Kmochův Kolín je opravdovou pozvánkou na festival, a kdo jiný by měl pozvat diváky než naše dva kolínské orchestry, které mají ve svém názvu jméno Františka Kmocha. Dechový orchestr ZUŠ Fr. Kmocha v Kolíně a Městská hudba Františka Kmocha se svými sólisty. Večerem budou provázet starosta Vít Rakušan a místostarosta Michael Kašpar. V programu vystoupí i mažoretky z Kolína a Říčan, hudbu doprovodí také dětský pěvecký sbor 4.ZŠ Kolín a dětský pěvecký sbor Boni bambini při ZUŠ Kolín. Chtěl bych touto cestou poděkovat Jitce Křičkové a Anně Balíkové, které celý program svědomitě připravily. Na závěr mi dovolte, abych i já tímto pozval na 54. ročník Kmochova Kolína všechny čtenáře Kolínské Presu, všechny příznivce z Kolína, všechny příznivce z blízkého, ale i dalekého okolí. Přijďte v červnu navštívit Kolín a poslechnout si kvalitní muziku. Věřím, že si každý vybere podle svého. Určitě se máte na co těšit.

Autor článku: Jiří Červín
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM