Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 18. června 2019

Nový architekt Mateásko bude mít spoustu práce

Od začátku listopadu je v Kolíně novým městským architektem Ing. arch. MgA. David Mateásko, prestižní pražský architekt. „Zásadní otázka výběrové komise byla, proč se pan architekt rozhodl ucházet o Kolín. Byl velmi kvalitně připraven, Kolín prošel pěšky, projel na kole, pozoroval i zvyky obyvatel. Město mu přijde sympatické, má sice podle něj řadu chyb a nelogičností, nicméně jeho základ je prý dobře koncipován,“ řekl kolínský starosta Vít Rakušan.

 Nový architekt Mateásko bude mít spoustu práce
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 2.11.2016 v 16:00, Aktualizováno: 31.10.2016 v 18:00
Rubrika: Zpravodajství

Úkolem architekta nebude podle Rakušana kreslit návrhy, ale spoluurčovat směřování veřejného prostoru. Měl by být v přímém kontaktu s vedením radnice. Dalším důležitým úkolem bude práce nad územním plánem. „Je otázkou, zda dosavadní územní plán snese úpravy nebo bude vypracován nový. Situace se v Kolíně v posledních letech zásadně změnila kvůli výrobním zónám či výstavbě mnoha bytů,“ konstatoval Rakušan.

První architektovým úkolem bude spolupráce na vytvoření vyhlášky ohledně reklamy. Dalšími kroky by měly být návrhy na revitalizaci částí města, podobně jak se nyní děje na Pražské ulici. „Úkolem též je například vyřešit přechod od Vodárny přes Kaufland do sídliště. Mělo by se jednat o plynulý přechod s odpočinkovými místy. Dalším tématem je Kolín a řeka. Architekt bude mít spoustu práce,“ dokončil starosta Rakušan.

Autor článku: Jiří Červín
Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM