Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 14. října 2019

„Vánoce na tvrzi“ se uskuteční v Nebovidech v sobotu 12. prosince

V sobotu 12. prosince 2015 od 13 do 18 hodin. se v Nebovidech koná oblíbená adventní akce pro celou rodinu - Vánoce na tvrzi. V okouzlujícím prostředí Nebovidské tvrze čeká na návštěvníky bohatý program, naplněný divadelními a hudebními vystoupeními, vánoční jarmark, tradiční zvyky, řemeslné dílny, dobré jídlo a pití.

 „Vánoce na tvrzi“ se uskuteční v Nebovidech v sobotu 12. prosince
Letos opět - Vánoce na tvrzi v Nebovidech.Foto: Nebovidská tvrz
 
Publikováno: 11.12.2015 v 12:00, Aktualizováno: 7.12.2015 v 13:00
Rubrika: Zpravodajství

Návštěvnický program roku 2015 uzavírá spolek Nebovidská tvrz jednou ze svých nejoblíbenějších akcí - Vánocemi na tvrzi. Nejen, že zde mohou návštěvníci nakoupit originální, ručně vyráběné dárky od více než třiceti jarmarečníků a vyzkoušet známé i méně známé vánoční zvyky, ale Nebovidská tvrz jim nabízí celou řadu zajímavostí, které jinde neuvidíte. Historická stavba tvrze je oděna do vánočního hávu a po celém areálu naleznete více jak desítku vánočních stromečků ozdobených dle různých způsobů. S cukrovím, palačinkou a svařákem můžete vyrazit na dva návštěvnické okruhy: tajemné Pohádkové podzemí a nově instalované Nebomuzeum vesnice, které rozhodně není tradiční expozicí.

Především rodinná cesta propojuje řemeslné dílničky. Svíčkárna a apatyka nabízejí vlastnoruční výrobu svíčky či namíchání čajové směsi pro zdraví. V kovárně zvoní kladiva a kováři odlévají s návštěvníky olovo a budoucnost. K Vánocům patří samozřejmě i zvířatka, kterých je na tvrzi plno.

Vánoce na tvrzi jsou jedinečné svou přátelskou atmosférou. Shledání starých známých a potkávání nových doprovázejí vánoční písně a koledy v podání pěveckých sborů z Kolína a Červených Peček. Vrcholem doprovodného programu je vystoupení Divadla Studna s Čertovskou pohádkou od 16 hodin.

Akce se koná za každého počasí, zpřístupněna bude téměř celá tvrz, po které se s průvodcem můžete vydat na prohlídku napříč časem.
Přijďte se na malebně vyzdobenou tvrz pobavit, odpočinout si a vánočně se naladit.


 

Autor článku: Lucie Doušová, Předsedkyně spolku Nebovidská tvrz
Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM