Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 26. dubna 2019

33 tisíc plavců ve Vodním světě

Teplotně výjimečný rok se projevil i v tom, že lidé víc holdovali koupání. Ať již to bylo v písníkách v okolí města nebo přímo uprostřed sídliště na Letní plovárně Vodního světa Kolín.

33 tisíc plavců ve Vodním světě
Foto: Vladimír Sládek
 
Publikováno: 10.9.2018 v 7:00
Rubrika: Zpravodajství

S ředitelem Správy městských sportovišť Kolín Janem Šircem jsme si povídali i o dalších novinkách v kolínském aquaparku.

* Řada lidí se domnívá, že kvůli prázdninovým horkům musela mít vaše letní plovárna rekordní návštěvy a tržby. Jaká je skutečnost?

Nadprůměrně teplé počasí přilákalo na letní plovárnu opravdu rekordní počet návštěvníků. Během letošní sezóny (konec května – srpen) přišlo na venkovní plovárnu přes 33 tisíc návštěvníků, což je o 60 procent více, než minulou sezónu. Byl tak překonán dosavadní rekord v návštěvnosti z roku 2015, kdy navštívilo venkovní plovárnu 30,5 tisíc návštěvníků za celou letní sezónu. Ve skutečnosti ale chodí více návštěvníků do vnitřního akvaparku, například jen v červenci to bylo více než 20 tisíc návštěvníků.

* Stalo se někdy, že kapacita vašeho areálu letní plovárny byla dosažená a už jste nemohli vpustit další zájemce?

S omezenou kapacitou a jejím častým naplněním jsme se v teplým dnech setkávali pouze ve vnitřním bazénu, kde je omezení 230 osob. Zde jsme měli často při tropických teplotách takzvaný „stop stav“, kdy se tvořily fronty před pokladnou. Důvodem je více vodních atrakcí ve vnitřním bazénu, což vyhledávají zejména rodiny s dětmi.

* Letní plovárnu jste letos otevřeli poprvé v historii již v květnu. Přemýšlíte i o tom, že byste provoz rozšířili až do září? 

Alternativu prodloužení letní sezóny venkovní plovárny zvažujeme každý rok dle předpovědi počasí. Je to ovšem spojeno s velkou finanční zátěží. Především se jedná o nákup měsíční rezervované kapacity elektrické energie a další provozní náklady, takže abychom prodloužili sezónu, musí předpověď slibovat více tropických dnů. Letos budeme první týden v září opravovat armatury u technologie a oba plavecké bazény jsou od 3. září zavřené.

* Nakolik bude vnitřní bazén aquaparku od září obsazený kvůli plavání pro školy?

Škol se nám hlásí čím dál více, a proto je poměrně obtížné skloubit požadavky veřejnosti a škol na počet plaveckých drah. Necháváme vždy minimálně dvě dráhy volné pro plavce z řad veřejnosti. Školy plavou většinou do 14 hodin a v odpoledních hodinách je bazén ještě využíván plaveckým oddílem, který má poměrně širokou základnu. Snažíme se vyhovět všem zájemcům o plavání, ale při současné kapacitě to mnohdy není možné.

* Nabízíte veřejnosti různé doplňkové aktivity, jako jsou vodní aerobik, plavání pro těhotné, plaveckou školu či potápění. O co je největší zájem?

Největší zájem je o plavání kojenců a batolat, dále pak o příměstské tábory. I když stále rozšiřujeme kapacitu kurzů i táborů, bývají beznadějně obsazeny dlouho před jejich konáním.

* Saunu máte dočasně mimo provoz. Stihnete ji otevřít ještě v září? Změní se v sauně ceny nebo provozní podmínky?

Otevření sauny plánujeme na druhou polovinu září. Cenovou politiku chceme zachovat. Pro držitele nevyčerpaných permanentních karet do sauny bude jistě pozitivní informace, že jsme se dohodli s předchozím provozovatelem na akceptaci těchto karet.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM