Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 17. července 2019

5. ZŠ Kolín vyhrála krajské finále ve florbalu

5. ZŠ Kolín vyhrála krajské finále ve florbalu
Vítězné družstvo florbalistů 5.ZŠ Kolín. Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 3.1.2014
Rubrika: Sport

Ve čtvrtek 19. prosince se 5. ZŠ Kolín Mnichovická jako vítěz okresního kola zúčastnila krajského finále ve florbalu v kategorii mladších chlapců (roč. 2002, 2001, 2000). Finále se hrálo v Praze ve sportovní hale Hamr na Braníku za účasti 11 vítězů všech okresních kol ve Středočeském kraji.

V pětičlenné základní skupině si chlapci z pětky dali za cíl být do 3. místa a postoupit do dalších bojů. Úvodní utkání zvládli skvěle, když porazili ZŠ Beroun 2:1. Na favorita skupiny, Mladou Boleslav, narazili hned v 2. duelu. Po vyrovnaném utkání se s tímto těžkým soupeřem rozešli nerozhodně 2:2. Ze dvou zbývajících zápasů jim stačila jedna výhra k tomu, aby postoupili dál. Chlapci z Kolína však neponechali nic náhodě a vyhráli obě zbývající utkání - ZŠ Rudnou porazili 3:2 a ZŠ Březnice 2:1. Postoupili tak z 2. příčky do čtvrtfinále. Tam se utkali se ZŠ Rakovník. Hned v úvodu prohrávali 0:1, hoši ale duel otočili a vyhráli 2:1. V semifinále je čekal favorit celého turnaje, florbalová škola z Kladna. Kolíňáci v utkání dvakrát prohrávali, ale ani jednou nesložili zbraně. Pokaždé srovnali skóre a vítězným gólem na 3:2 postoupili do finále.

Ve finále se utkali s další florbalovou školou ZŠ Benešov. V tomto zápase naopak dvakrát vedli, ale soupeř dokázal pokaždé srovnat skóre. Vítěznou branku, která rozhodla o prvenství houževnatých kluků z Kolína, symbolicky vstřelil nejlepší hráč a střelec Samuel Dotter, který z dálky prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Tímto vítězstvím chlapci z 5. ZŠ Kolín Mnichovická dosáhli historického úspěchu, kdy se ve své kategorii stali přeborníky Středočeského kraje. V únoru budou reprezentovat svou školu, okres Kolín a Středočeský kraj v kvalifikaci na republikové finále, která se bude hrát v Plzni.

Autor článku: V. Zeman
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM