Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 17. října 2017

52. ročník festivalu Kmochův Kolín chce nabídnout jen to nejlepší

Nadcházející ročník nejznámějšího festivalu dechové hudby v tuzemsku organizovaný přímo městem Kolín už má rámcový program a přibývají potvrzení účinkující. Některé prvky z posledních let zůstanou zachovány, ale 52. ročník přinese i novinky nebo se vrátí zpět ke zvyklostem, od kterých bylo na čas upuštěno. Základ programu bude tvořit dechová hudba, ovšem ani ti, kdo na festival přijdou spíše kvůli doprovodnému programu, nebudou zklamáni.

52. ročník festivalu Kmochův Kolín chce nabídnout jen to nejlepší
 
Publikováno: 10.11.2014 v 6:00, Aktualizováno: 7.11.2014 v 8:00
Rubrika: Zpravodajství

Organizátoři neztrácí čas a již nyní mohou prozradit jména orchestrů, jež přislíbily svou účast. Z Čech a Moravy do Kolína zavítají například dechový orchestr ZUŠ Krnov, DO ZUŠ Vladimíra Ambrose Prostějov, DO ZUŠ Němčice nad Hanou, Harmonie Šternberk, DO ZUŠ Roudnice nad Labem, DO ZUŠ J. N. Filcíka Chrast nebo DO mladých ZUŠ Chotěboř. Kmochův Kolín by nebyl úplný bez kolínských uskupení Městské hudby F. Kmocha Kolín, Harmonie 1872 Kolín, VDO Kolín - Dolní Chvatliny a DO ZUŠ F. Kmocha Kolín. České orchestry doplní hosté ze zahraničí, se kterými jednání stále probíhají.

K dechovým orchestrům neodmyslitelně patří mažoretky. Jednou z novinek tohoto ročníku bude soutěž mažoretkových formací v rámci tradičního průvodu městem, kdy se bude hodnotit pochod, synchronizace a celkový dojem. Nejharmoničtější a nejukázněnější skupina bude slavnostně vyhlášena a odměněna. Zachována zůstane oblíbená Miss mažoretka, která vždy přispěje na vybraný dobročinný účel a vnese do programu trochu napínavé atmosféry.

Stejně jako velký průvod městem, tak monstrkoncert je řazen ke stěžejním bodům celého festivalu. Příští rok se vrátí do nedělního odpoledne, kam podle organizátorů patří, a připravují ho společně Petr Ciba, dirigent Harmonie Šternberk, a Miloslav Bulín, dirigent Městské hudby Františka Kmocha Kolín. Koncert bude mít tři bloky a poskytne posluchačům více než dvě hodiny špičkové dechové hudby.

Jednou z alternativních scén bude opět chrám sv. Bartoloměje, kde se v sobotu večer odehraje velmi oblíbené Nocturno, tentokrát v podání Městské hudby F. Kmocha Kolín.
Spojením tradičního pojetí a doprovodného programu si pořadatelé slibují obsahově vyrovnaný festival, který osloví široké spektrum návštěvníků vč. znalců dechové hudby a rodin s dětmi.

Vstupenky v předprodeji na celý festival za 150 korun zakoupíte od listopadu v Městském informačním centru Kolín (Na Hradbách 156), na Czech POINT (Karlovo náměstí 78) a na obou podatelnách Městského úřadu Kolín (Karlovo náměstí 78 a 44). 52. ročník festivalu Kmochův Kolín se bude konat od pátku do neděle 12. až 14. června. Pro novinky sledujte www.kmochuvkolin.cz.

Autor článku: Klára Rakušanová
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Hokejoví kolínští Kozlové dokázali v Táboře porazit vedoucí KohoutyZávod cyklokrosového Toi Toi Cupu jasně pro PaprstkuKolínští fotbalisté opět nepotěšili své fanoušky a doma odevzdali body
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM