Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 17. července 2019

9. Mezinárodní Dada festival se koná v historické vile v Kolíně Na Petříně

Mezi zářijové události v Kolíně se jako specialita pro intelektuály a příznivce nekomerčního současného umění jistě zapíše 9. dada festival. Koná se od 11. do 19. září v historické vile v Kolíně Na Petříně, kde sídlí sdružení D.i.v.o. institut.

9. Mezinárodní Dada festival se koná v historické vile v Kolíně Na Petříně
Organizátor Dada festivalu Mark Divo se svými psíky.Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 17.9.2015 v 7:00, Aktualizováno: 15.9.2015 v 14:00
Rubrika: Kultura

Pořadatel dada události, lucemburský občan Mark Divo, pozval do domu a na jeho zahradu několik desítek umělců z Německa, Británie, Švýcarska i Čech, a ti se postarají o osmidenní program. Není divu, že festival není plakátován. Dům a zahrada nepojmou stovky hostů naráz, nicméně jsou otevřené pro všechny, kteří si chtějí v inspirujícím spíše rodinném prostředí popovídat a sdílet vizuální umění či muziku.

Co Kolín pro festival znamená? Na to odpovídá jedna z úvodních tezí festivalu: "Kolínské vzkvétající městské prostředí nabídne sociálně, politicky a umělecky signifikantní trajektorii pro letošní ročník festivalu. Město má historii uměleckého a intelektuálního liberalismu: bylo inkubátorem chemického průmyslu a během středověku sídlem široké židovské populace. Dnešní Kolín je díky sídlu automobilky TPCA jedním z ekonomicky a technologicky nejrozvinutějších měst Středočeského kraje. Bohaté, rychle se rozvíjející a z jistého úhlu pohledu nehezké městské prostředí dává 9. dada festivalu možnost kriticky zkoumat globální témata vztahující se k procesu urbanizace, veřejnému prostoru a společnosti a přehodnocovat role, které v těchto procesech může umění hrát. "

Letošní dada festival nastartuje projekt interaktivních soch. Pro tuto příležitost jsou pozváni sochaři, kteří vytvoří site specific díla v zahradě. V zahradě a v domě se budou též performance, projekce filmů a veřejná čtení, během víkendu pak koncerty pražských kapel a Djs.

Vstup na festival je volný. Výstava uvnitř a kolem domu je otevřena denně od 12.15 do 21:45 hodin (v pondělí je zavřeno). Grilování na zahradě se koná denně od 18:30 do 19:30 hodin.

Program druhé poloviny dada festivalu:

9. Mezinárodní Dada festival se koná v historické vile v Kolíně Na Petříně
Zahrada D.i.v.o. institutu Na Petříně.
Foto: Archiv KP

16.9. Středa
20 h. Kritická dada večeře - rozprava na téma "Proč jsou kulturní iniciativy na okraji velkoměst tak potřebné, ale beznadějné".

17.9. Čtvrtek
20 h. Performace Jany Orlové.
21 h. Kolin sounds - Edoshův Kur-ník & Qbeat

18.9. Pátek
22 h. DJ 64, DJ Xannax and DJ Ultramarin

19.9. Sobota
20 h. Kontroll - hard sound z Kolína
21 h. Performance from Zürich: "The no show museum"
21 h. DJs Augustin, Mr. Moustache, Robotones 

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM