Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 23. dubna 2019

Adventní Otevřená ulice se uskuteční v neděli 13. prosince před vchodem do kolínského chrámu sv. Bartoloměje

Sousloví „Otevřená ulice“ se od července roku 2015 používá v Kolíně určitě ve větší míře než dříve. Pravidelná letní středeční setkání před chrámem sv. Bartoloměje si zamilovalo nemalé množství Kolíňáků. Nečekaný úspěch této iniciativy přiměl organizátory k jejímu zářijovému a říjnovému pokračování na znovuotevřené dominantě města, kolínské vodárně. Co chystá tým Otevřené ulice na poslední měsíc v tomto roce, přiblížil jeden z pořadatelů akce, Tomáš Tesař.

Adventní Otevřená ulice se uskuteční v neděli 13. prosince před vchodem do kolínského chrámu sv. Bartoloměje
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 11.12.2015 v 6:00, Aktualizováno: 9.12.2015 v 15:00
Rubrika: Zpravodajství

Akce se bude konat o třetí adventní neděli, tedy 13. prosince, a to tradičně od 16.30 hodin u chrámu sv. Bartoloměje (a tentokrát vzhledem k nízkým teplotám především v kostele). „Bude to poslední sousedské setkání Kolíňáků v tomto roce, které organizujeme v rámci Otevřené ulice,“ zmínil Tomáš Tesař.

Pouliční kolíčková galerie přinesených fotografií se přestěhuje přímo do chrámu, který bude po celou dobu všem účastníkům otevřen. Fototéma se před nejkrásnějšími svátky v roce vysloveně nabízelo – „Vánoce přicházejí“. „Podobně, jako tomu bylo dosud, nebude chybět hudební vystoupení. Před kostelem budou stánky se svařeným vínem, cukrovím a dalšími dobrotami. Návštěvníci se mohou zastavit i u farní charity nebo chráněné dílny,“ zmínil Tomáš Tesař.

Adventní Otevřená ulice se uskuteční v neděli 13. prosince před vchodem do kolínského chrámu sv. Bartoloměje
Foto: Archiv KP

Pro letošek se chce Otevřená ulice rozloučit v (před)vánočním duchu. V chrámu budou znít varhany, vánoční písně a koledy, k vidění bude i představení o narození Ježíše Krista. „Předposlední adventní neděle by mohla být takovou pěknou tečkou za tím naším půlročním působením, kdy se mohou lidé zároveň pozdravit, popřát si hezké Vánoce, na chvíli se zastavit v tom klasickém (a často zbytečném) předvánočním shonu, zaposlouchat se do hudby a sami do sebe, rozjímat a rozvinout v sobě tolik potřebný klid a mír. Budeme rádi, když bude účast i tentokrát hojná,“ uvedl Tomáš Tesař.
 

Autor článku: Redakce KP
Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM