Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 23. července 2019

Akce Oregon dětem zaplní Borky

Tábornický klub Oregon pořádá v sobotu 4. května již devatenáctý ročník dětského dne s názvem ´Oregon dětem, aneb budeme si hrát´.

Akce Oregon dětem zaplní Borky
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 4.5.2019 v 7:00, Aktualizováno: 3.5.2019 v 19:00
Rubrika: Zpravodajství

Svým rozsahem se jedná o největší dětský den, který mohou děti v Kolíně zažít. Událost se uskuteční od 13 do 17 hodin při vstupu do lesoparku Borky. "Dětem nalepíme startovní číslo, obdrží papír a pak už je jen na nich, kolik nasbírají razítek a jakou cenu si za ně vyberou," připomínají pořadatelé svůj osvědčený provozní model. Mezi nejnavštěvovanější soutěže tradičně patří horolezecká stěna, provazová lanovka, střelba z luků i pistolí, souboje v pytlích, na kládě i v boxerském ringu. Nejmenší děti mají v oblibě bludiště, malování obrázků, chytání ryb či budování hradu z kostek.
Tábornický klub Oregon Kolín je součástí České tábornické unie a hlásí se k myšlenkám E.T. Setona a k lesní moudrosti. Děti jsou v klubu vedeny k samostatnosti, sportu, hrám, přírodě, moudrostem indiánů a dovednostem táborníků. Jeden z vedoucích Oregonu, David Ozieranec, nám svůj oddíl představil podrobněji.

* Kolik má Oregon vedoucích, kolik dětí a kde v Kolíně sídlíte?

V dnešní době má oddíl Oregon tři družiny. První pro nejmenší a dvě pro starší děti. Družiny mají celkem osm vedoucích a instruktorů, kteří se jim věnují pravidelně třikrát týdně a dalších 16 vedoucích se podílí na chodu a rozmanitosti aktivit celého oddílu. Celkový počet dětí je okolo šedesáti.
Sídlíme na adrese Fügnerova 366, ve stejném městském domě, kde se scházejí i oddíly Průzkumník, Stopaři a Utah.

* Měli jsme představu, že Oregon je spíše menší oddíl. Jak zvládáte pořádat akci pro víc jak tisíc dětí s rozpočtem vyšším než 100 tisíc korun?

Oregon je oddíl sice menší počtem, ale velký duchem. Za 19 let pořádání dětských akcí a za 30 let fungování oddílu včetně výprav, letních táborů a akcí pro veřejnost, máme již osvědčený systém. Propagace a provedení se lety osvědčily a veliké díky patří všem přátelům a kamarádům, kteří nám chodí pomáhat a také se věnují mládeži. Akce Oregon dětem je již mnoho let zahrnuta do rozpočtu města Kolína, které nám přispívá nemalou částkou a oddíl za tři desítky let vychoval řadu schopných členů, kteří tuto akci sponzorují a jsou rádi, že děti nesedí jen u počítačů a dělají něco jiného. Všem sponzorům, bez kterých by bylo obtížné akci v takovém rozsahu uskutečnit, bych chtěl poděkovat.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM