Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pondělí, 29. května 2017 a svátek má Vilém.

Aktualizováno: Výbuch zdemoloval dům v Cerhenicích, majitele našli hasiči pod troskami

Jak oznámil webový server Požáry.cz, k nahlášenému výbuchu rodinného domu s následnou destrukcí a požárem dnes v noci vyjeli do obce Cerhenice profesionální hasiči z Kutné Hory a Kolína společně s dobrovolnými jednotkami Pečky a Cerhenice.

Aktualizováno: Výbuch zdemoloval dům v Cerhenicích, majitele našli hasiči pod troskami
 
Publikováno: 21.5.2014 v 15:40, Aktualizováno: 20.5.2014 v 8:00
Rubrika: Zpravodajství

Na místě zjistili, že majitel domu zůstal pod troskami. Ve 2:10 se hasičům osobu podařilo najít, poskytli jí první pomoc a předali ji do péče záchranářů – ti muže transportovali do nemocnice Královské Vinohrady. Na místě byl ošetřen také soused, pořezal se o sklo vysypané z oken. Hasiči nasadili přetlakovou ventilaci, nasvítili prostory a začali s dalším průzkumem domu. Z Prahy také vyrazili kynologové, ve tři hodiny ráno dojeli na místo. V pět hodin začali hasiči trosky odklízet pomocí těžké techniky, se zástupcem obce se domluvili, kam se bude odpad odvážet. Na zkrápění prachu byly nasazeny tři vodní proudy. Škoda je předběžně stanovena na 2 miliony korun, příčina je v šetření.

Podle webového deníku IDnes, výbuch zranil dva lidi, jednoho těžce zraněného muže odvezli do nemocnice. Druhý nebyl v domě, pořezalo ho však rozbité sklo. Exploze dům zcela zničila, poškodila i okolní domy. Hasiči vyvedli z doutnajících trosek domu těžce zraněného sedmapadesátiletého muže, který se nadýchal zplodin, měl popálené dýchací cesty a popáleniny v dolní části těla. Mluvčí hasičů Lenka Kostková řekla, že plyn na místě neunikal, napsal IDnes.

Podle televizní stanice Nova může za neštěstí zoufalý čin majitele domu. Ten se prý chtěl tímto neotřelým způsobem zabít. To se mu však nepovedlo a místo sebe poškodil sousedy. Motivem mužova rozhodnutí jsou zřejmě rodinné rozpory, které nedávno podle sousedů museli přijet uklidnit policisté. Žena od něj odešla a on údajně prohlásil, že se sprovodí ze světa a nic po něm nezůstane, tvrdí Nova. Okolnosti událost šetří policie.

Autor článku: Michal Černý
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Fotbalisté Kolína se vrátili s rancem obdržených branekNesvadba vítězem závodu Českého poháru v Peci pod Sněžkou
Kalendář akcí: Květen
Po
1
8
15
Út
2
9
St
3
10
Čt
4
11
 
5
12
 
So
6
 
Ne
7
21
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (2 inzerátů)
Prodej (13 inzerátů)
Koupě (2 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM