Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 13. listopadu 2018

AKTUÁLNĚ: Kolínští basketbalisté doma nečekaně prohráli s Tury ze Svitav

BC Kolín si po včerejším nezvládnutém duelu 28. kola pohoršil v tabulce Mattoni NBL ze 7. na 8. místo. Jeho sok, NH Ostrava, totiž porazil ústeckou Slunetu a kolínský tým přeskočil. V sobotu Kolín cestuje do Brna.

BC Kolín včera prohrál o pouhé dva body. Foto: Archiv KP

Publikováno: 30.1.2014

BC Kolín - Tuři Svitavy 92:94 (24:30, 21:24, 28:22, 19:18)

Domácí hráči nevstoupili do utkání pravou nohou a obě čtvrtiny 1. poločasu prohráli. Po skoro 17 minutách dokonce hosté vedli 50:32! Až v druhých 20 minutách Kolíňáci soupeře předčili. Svitavám se přiblížili i na jeden bod, ale do vedení se nedostali. Koncovka byla dramatická, ale trumfy drželi hráči Svitav. Klíčové dva trestné hody ve prospěch pozdějších vítězů 4 vteřiny před koncem proměnil Tomáš Teplý a domácí již stihli pouze zkorigovat na konečných 92:94.

Trenér BC Kolín Predrag Benáček po utkání řekl: „Gratuluji soupeři k vítězství. Hrál výborně, hlavně v útoku. My jsme zápas prohráli v prvním poločase, kdy jsme velmi špatně bránili. Dostali jsme 54 bodů. Soupeř odskočil na 18 bodů a to se těžko dohání. Dokázali jsme to ve druhém poločase, ale udělali jsme spoustu chyb. Darovali jsme balóny do rukou soupeře, který to trestal košem. Utkání bylo vyrovnané až do konce.  Svitavy vyhrály zaslouženě. Ještě jednou jim gratuluji.  Ale musím říct, že odcházím s pocitem, že jsme sami sebe porazili.“

Body Kolína: Mitchell Ashton 27, Horák Ladislav 24, Machač David 19, Field Richard 12, Ličartovský Štefan 5, Sýkora Martin 4, Zuzák Stanislav 1.  Diváci: 600.

Autor článku: Redakce KP