Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 23. dubna 2019

Aprílová otevřená ulice, první akce kolínského spolku tohoto roku

Na loňské úspěchy „Otevřené ulice“ v Kolíně navazuje spolek organizátorů 1. dubna svým prvním letošním počinem. „Nechceme s ulicí čekat až na léto,“ říká Tomáš Tesař.

Aprílová otevřená ulice, první akce kolínského spolku tohoto roku
Otevřená ulice, patřila v roce 2015 k událostem nepřehlédnutelným.Foto: Petr Hejcman
 
Publikováno: 31.3.2016 v 7:00, Aktualizováno: 30.3.2016 v 10:00
Rubrika: Zpravodajství

* Setkání opravdu proběhne? Nebo  je to nějaký APRÍL?

Akce  se 1. dubna bude opravdu  konat, a to se vším, na co už si hosté  Otevřené ulice jistě  rádi zvykli. Návštěvníci budou mít jako vždy  možnost zpříjemnit  si sousedské setkání nějakými dobrotami k jídlu a  pití,  shlédnout kolíčkovou fotogalerii (na aprílové téma „ÚSMĚV,  PROSÍM!“), případně ji rozšířit o své vlastní fotografie,  a poslechnout  si pouliční i koncertní vystoupení mladých  talentovaných muzikantů.  Počasí zatím ovlivnit nedokážeme  (přece jenom bude nejspíš aprílové),  ale naše rosničky  slibují teploty blížící se 20 °C. Jak praví známé  úsloví:  „Kdo se bojí, nesmí na otevřenou ulici.“ Takže přijďte  první  dubnový pátek v 16 hodin ke kostelu.

* Chystáte  dále na letošní rok něco nového? Na co se můžeme těšit?

Kladné  přijetí naší loňské spontánní prvotiny  nás přirozeně navnadilo. Díky  podpoře města můžeme uspořádat  akce už s prvními jarními paprsky, takže  neleníme a děkujeme.  Rádi bychom šli ještě dále a otevírali v Kolíně od  letoška  nové nebo méně známé prostory. Zkrátka Otevřená místa.  Chceme  pořádat nárazové události nad rámec letních středečních  podvečerů a  oživovat veřejný prostor, podobně jako loni  na podzim. Takže po aprílové  ulici nás u Labe čeká první  KOLÍNSKÁ NÁPLAVKA, a sice na prvního máje  na Zálabí. Věděli  jste, že kolem Práchovny je spousta stromů? Možná se  najde  i nějaká ta rozkvetlá třešeň. No a v červnu na vás taky  něco  chystáme. Ale víc zatím nechci prozrazovat.

* Kde  se můžeme o připravovaných akcích dozvědět více?

Aprílová otevřená ulice, první akce kolínského spolku tohoto roku
Foto: Archiv KP

Kluci  z party dali taky dohromady nový web (www.otevrenaulice.cz),  který už  teď vypadá skvěle a brzy bude plný informací o  nadcházejících akcích a  také fotografií a dalších zajímavostí.  Pořád nás samozřejmě najdete i na  facebooku pod heslem „otevrenaulice“,  kde nás sleduje už přibližně  tisícovka sympatizantů. Vážíme  si toho a děkujeme!

* Mohou se lidé také nějak  zapojit, když budou mít zájem?

Určitě.  Otevřená  ulice nabízí všem možnost představit své umění, ať už  hudební,  fotografické, taneční nebo jiné. Jsme otevřeni  všemu a všem, takže nám  klidně napište na email parta@otevrenaulice.cz. 

Doplníme, že na aprílové Otevřené ulici budou k vidění fotky na téma Úsměv, prosím, hudbu obstarají kutnohorský akordeonista Michal Karban, zpěvačka Hanka Svatošková, saxofonistka Eliška Holečková a také jedno překvapení. Pořadatelé vyzývají návštěvníky, aby přišli v modrém a podpořili tak Světový den autismu.

Autor článku: Michal Černý
Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM