Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 20. ledna 2019

Areál fotbalistů zřejmě převezme město

Fotbalový klub FK Kolín hraje v současnosti divizi a atakuje čelo tabulky. V nedávných letech zažil ovšem už lepší časy. Na stadion v Borkách, který má kapacitu 2.000 lidí, chodí dnes okolo 120-150 fanoušků. Předsedy FK Kolín a zároveň i městského zastupitele Jiřího Trusky se Pres ptal převážně na chystaný převod areálu FK Kolín pod město.

Areál fotbalistů zřejmě převezme město
Foto: Vladimír Sládek
 
Publikováno: 12.5.2018 v 7:00, Aktualizováno: 11.5.2018 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

* Začněme zeširoka. Pokud se nemýlím, je fotbal, co do členské základny, stále silným kolínským sportem a váš oddíl je dnes jediným zástupcem kolínského fotbalu. Jakou má FK Kolín členskou základnu a jaké ambice?

FK Kolín má kromě A mužstva dospělých ještě dva dorostenecké týmy, čtyři družstva žákovská a 60-80 mladších kluků v tzv. přípravce. I když někteří odcházejí, naše členská základna stále roste. Nábor pořádáme dvakrát ročně, nejbližší je už za několik dnů. Zájemci k nám mohou přijít v úterý 15. května v 18 hodin na hřiště FK do Borků. Co se týče ambicí našeho A týmu, ty jsou jasné - postoupit z divize do vyšší soutěže, což je v našem případě Česká fotbalová liga. 

* Nakolik je postup reálný?

Výkonnostně na tom náš tým není špatně, ale na postup nemůžeme pomýšlet bez silnějšího ekonomického zajištění. V letošní sezóně to spíše nevyjde, reálné by to mohlo být za rok, kdy má být Česká fotbalová liga rozdělena na dvě skupiny a budou se jí účastnit i B týmy nejsilnějších českých fotbalových celků.

* Jak konkrétně by vám mohlo pomoci město Kolín? I starosta Vít Rakušan si myslí, že váš klub patří do České fotbalové ligy.

Se starostou pochopitelně souhlasím už jenom proto, že Kolín je čtvrtým největším městem v kraji. Radnice podporuje veškerý kolínský sport včetně FK Kolín a jsme za to vděční. Podpora je viditelná i na areálech, které patří pod Správu městských sportovišť Kolín (SMSK). Podívejte se jak vzkvétá atletický či zimní stadion. V době, kdy SMSK vznikala, se mým předchůdcům ve vedení klubu zdálo výhodnější stát mimo. Z dnešního pohledu se zdá, že to byla chyba. Kdyby se FK Kolín nemusel zabývat správou a údržbou svého majetku a věnoval se pouze sportovní činnosti, byl by na tom lépe. Proto jsme vyvolali jednání s kolínskou radnicí, jejímž cílem by měl být převod areálu FK pod město.

* Co všechno by mělo být součástí převodu?

Veškerý majetek FK Kolín včetně restaurace a ubytovny se 70 lůžky. FK Kolín je v současnosti akciovou společností a jediným jejím akcionářem je Sparta Kolín. Počítáme s tím, že by obě organizace zanikly a jako jejich následník by se zrodil spolek FK Sparta Kolín.

* Jak rychle by se převod podle vás mohl uskutečnit?

Dvakrát již jsme jednali s místostarostou Michaelem Kašparem a je jasné, že rozhodnutí se uskuteční až po komunálních volbách. Z mého pohledu je převod reálný v roce 2019.

* Místostarosta Michael Kašpar zmiňoval, že by město ubytovnu po převodu rádo zrušilo, respektive využívalo její kapacitu pouze pro sportovce. Co si o tom myslíte?

Má to svoji logiku a pokud nedaleko vznikne plánovaná sportovní hala, mohlo by to být i účelné. Ubytovna nyní funguje víceméně pro dělníky a generuje zisk, bez kterého by se kvalitní fotbal hrát v Kolíně nemohl. V případě zrušení dělnické ubytovny bychom tedy potřebovali nějakou finanční kompenzaci.

* Jak by podle vás mohl areál FK Kolín v ideálním případě v budoucnu vypadat?

Využíváme celkem tři sousedící fotbalová hřiště. Kromě našeho hlavního, kde se hrají divizní zápasy, je to ještě hřiště s umělým povrchem, které je nejvyužívanější v zimním období a pak hřiště, kterému říkáme postaru Tatra. Kolínský architekt Bob Neumann kdysi připravil studii na jeho rekonstrukci a odhadovaná cena byla 12,5 miliónů korun. Právě tohle hřiště by mohlo v budoucnu převzít roli hlavní hrací plochy. Na rozdíl od druhých dvou je totiž správně orientované a odpolední sluníčko zde nesvítí hráčům do očí. To, o čem se bavíme, je ovšem ideální vize, která není v tuto chvíli reálná.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM