Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 12. prosince 2019

Argumenty kolínské advokátky zaujaly Václava Klause ml.

Málokdo z Kolína se může pochlubit tím, že si jeho text přečetly desetitisíce lidí.

Argumenty kolínské advokátky zaujaly Václava Klause ml.
Foto: Archiv PRESu
 
Publikováno: 13.4.2019 v 7:00, Aktualizováno: 12.4.2019 v 21:00
Rubrika: Zpravodajství

Minulý týden se to přihodilo advokátce Monice Čírtkové, jejíž internetový příspěvek, upozorňující na rizika adopcí dětí homosexuálními páry, obsáhle ocitoval Václav Klaus ml. A protože jeho pravidelné pondělní komentáře pro server Novinky se chlubí fenomenální čteností, často v řádu statisíců čtenářů, "promluvila" Klausovým prostřednictvím kolínská advokátka k nemalé části dospělé populace. A co vlastně Václav Klaus ml. z textu Moniky Čírtkové ocitoval?
"Není to vůbec tak jednoduché, jak nám to zastánci homoadopcí předkládají. To rozhodnutí totiž nedělá stát, ale konkrétní lidé. Rozsudek vynese konkrétní soudce, rozhodnutí doporučí konkrétní sociální pracovník. Kdo z nich si vezme na svědomí verdikt, že zrovna tříletý Honzík nebude mít nikdy v životě žádnou maminku? Že malá Katka nezažije nikdy, co znamená mateřská náruč, nikdy nikoho neosloví ´mami´? Že matka v jejím životě prostě nemá místo? Protože ji stát určil jako dítě, které si matku nezaslouží? A existuje vůbec dítě, v jehož zájmu je nemít mámu? Viděl někdy někdo takové dítě? A jak tedy vybereme z dětí vhodných k adopci to, kterému tento osud připravíme? Homosexuálové mají prý nárok na adopce, nesmíme je diskriminovat. Ale můžeme diskriminovat děti, které hledají nové rodiče, tím, že jim upřeme matku? A kdo si to vezme na zodpovědnost? Kdo z nás by takové rozhodnutí byl schopen učinit bez výčitek svědomí? Ve Sněmovně tedy neleží zákon, který je tolerantní a nikomu nic nedělá a jeho odpůrci nejsou lidé zapšklí a nesnášenliví. Odpůrci zákona stojí na straně naší civilizace, práv dítěte, normálního světa. A taky dobra."

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Dětský jarmark ZŠ Bezručova pod záštitou České spořitelny
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
   
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM