Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 18. srpna 2019

Atletická halová sezóna se rozjíždí

Atletická halová sezóna se rozjíždí
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 22.1.2019 v 14:00
Rubrika: Sport

Halová atletická sezóna je velmi krátká. Začíná přebory jednotlivých krajů a halovými mítinky na začátku ledna a pro kategorie dospělých a mládeže končí v únoru, pro žáky pak na začátku března.

Závodních příležitostí je i vzhledem k malému počtu hal mnohem méně než v létě, a tak není mnoho času proniknout výkonem do nominace na mistrovství ČR.

Celá řada kolínských atletů se o to pokoušela na veřejných závodech na pražském Strahově, na otevřených krajských přeborech Jihočeského či Plzeňského kraje, na závodech v českobrodském tunelu i na mítinku Jablonecká hala.

Právě tady podali výborné výkony sprinteři Štěpán Hampl a Stanislav Jíra, kteří v konkurenci téměř kompletní mužské české špičky skončili na třetím a pátém místě za 6,77 a 6,85 s. Junior Jakub Vítek se zde po zdolání 490 cm znovu pokoušel o zdolání hranice pěti metrů ve skoku o tyči.

Špičkové výkony předvedli o víkendu také výškař Matyáš Dalecký, který zdolal 212 cm, a trojskokanka Šárka Vachata, která skočila 12,37 m. Trojskokani Dominik Holub a Michal Sebera dolétli na 13,82 a 13,69 m, koulař Pavel Krejča vrhl koulí kvalitních 14,70 m.

Na hranici nominace na mistrovství republiky jsou mládežnické výkony Marka Řeháka a Lukáše Soukala na 60 m (7,23 a 7,30), osobní rekord dorostenky Kristýny Šlehubrové na 200 m (26,35), nový kolínský rekord dorostenky Kateřiny Tvrdé na 60 m překážek (9,17), výkony dorostenců Tomáše Konvaliny a Josefa Šedivého na stejné trati (8,55 a 8,67) či čas staršího žáka Mojmíra Pavlíka na 3000 m (10:47,14).

 

Autor článku: Jiří Tuček
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM