Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 28. května 2017 a svátek má Valdemar.

Atletka Renata Vocásková vyběhla na MČR krosový bronz. Junior Franc doběhl na 9. místě

Atletka Renata Vocásková vyběhla na MČR krosový bronz. Junior Franc doběhl na 9. místě
 
Publikováno: 26.3.2015 v 13:00, Aktualizováno: 24.3.2015 v 13:00
Rubrika: Sport

V sobotu 21. března se vypravila početná výprava mladých kolínských běžců do severních Čech, kde se v Rumburku konalo letošní mistrovství ČR všech kategorií v přespolním běhu. Pro všechny běžce jde tradičně o nejtěžší závod v nejsilnější konkurenci, neboť se v jediném běhu utkávají všichni, kteří se v letní sezóně rozdělí na jednotlivé tratě.

V každé kategorii tak nastupuje 40-60 nejlepších českých běžců a kolínským nadějím se málokdy daří probojovat na nejvyšší příčky, neboť přespolní běh je specifický a v kolínské rovině nemají atleti kde získat vlastnosti potřebné k zdolání kopcovitých tratí ve volném terénu.

Poslední krosovou medaili tak vybojoval v roce 2006 mezi dorostenci Zdeněk Hejduk a i před ním se to povedlo jen nemnohým. Proto je letošní zisk cenného kovu, který získala mezi juniorkami svěřenkyně Jany Šedinové Renata Vocásková, nemalým úspěchem. Ta dokázala na náročné 4000 metrů dlouhé trati odrazit v konci nápor chotěbořské Sedlákové a získat bronzovou medaili.

Velmi kvalitního výsledku dosáhl mezi juniory Matouš Franc, který finišoval na 9. místě, a jen o dvě příčky dále skončila v kategorii dorostenek Martina Šuková. Do první dvacítky se ještě vešla další dorostenka Kateřina Doudová, která finišovala jako 16. a na 18. místě dokončil závod mladší žák Jiří Šámal.

Z dalších kolínských běžců pak Tadeáš Krakuvčík doběhl mezi staršími žáky na 21. příčce, o jedno místečko hůře si vedla juniorka Barbora Javůrková, 25. místo patřilo starší žákyni Anežce Jurečkové, 38. pozici zaujal dorostenec Jakub Šanc, 39. skončil mladší žák Václav Šámal a 45. starší žák Tomáš Podnecký.

Autor článku: j.tuček
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Kašpárek v rohlíku zaplní ostrovMelanomový den odhalil onemocnění Kouřit se bude chodit před hospody?Kmochův Kolín bude letos poprvé bez vstupného
Kalendář akcí: Květen
Po
1
8
15
Út
2
9
St
3
10
Čt
4
11
 
5
12
 
So
6
 
Ne
7
21
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (2 inzerátů)
Prodej (13 inzerátů)
Koupě (2 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM