Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 24. dubna 2019

Autobusovou linku přes Plaňany Středočeský kraj neobnoví. Kraj prý šetří

Autobusovou linku přes Plaňany Středočeský kraj neobnoví. Kraj prý šetří
Linkový bus Arriva mezi Kutnou Horou a Prahou se v Plaňanech neukáže.Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 10.2.2014
Rubrika: Zpravodajství

Od začátku tohoto roku Krajský úřad Středočeského kraje zrušil autobusovou linku 240072 mezi Kutnou Horou a Prahou. Fakt nepotěšil například občany Polep, zejména 11 z nich, kteří ji pravidelně využívají. Vedení městyse v čele se starostou Martinem S. Charvátem se proto pokusilo krajský úřad přesvědčit, že by zachování linky stálo za to a v prosinci zastupitelé odsouhlasili finanční příspěvek ve výši 100 tisíc korun na její zachování alespoň do Českého Brodu, kde je již návaznost na Pražskou integrovanou dopravu. Jenže neuspělo.

Vedoucí krajského odboru dopravy Lukáš Kopřiva to zdůvodňuje tím, že dopravce (Arriva Východní Čechy provozující i Městskou autobusovou dopravu v Kolíně) požaduje, aby Středočeský kraj převzal aspoň 50 procent rozsahu provozu linky. To odpovídá ztrátě asi 600 tisíc korun. Jenže krajské zastupitelstvo minulý měsíc schválilo snížený rozpočet na rok 2014 i pro oblast dopravy. To prý neumožňuje dodatečné navýšení objednávky rozsahu veřejné dopravní obslužnosti. Úředník samozřejmě nemohl dodat, že kraj kašle na lidi, kteří se potřebují dostat do práce, neboť potřebuje přesunout nebo přinejmenším zachovat peníze na většinou nedůležité výdaje, což je při aktuálním růstu nezaměstnanosti především na Kolínsku antisociální postup. Lukáš Kopřiva dodal, že pokud se stav krajských financí zlepší, je dopravce ochoten, pokud ovšem politici v takovém případě statisíce na provoz výše uvedené linky dají, spoj obnovit.

Autor článku: Michal Černý
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM