Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 21. ledna 2020

Autobusy Arrivy budou v Kolíně jezdit o dva měsíce déle

Radnice rozhodla o způsobu, jakým bude v prosinci letošního a v lednu příštího roku provozována městská autobusová doprava.

Autobusy Arrivy budou v Kolíně jezdit o dva měsíce déle
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 5.10.2019 v 23:50
Rubrika: Zpravodajství

Toto dvouměsíční "mezidobí", vsazené mezi konec listopadu 2019, kdy městu skončí desetiletá smlouva s dosavadním provozovatelem MHD, společností Arriva, a 1. únorem 2020, kdy do ulic vyjede nový dopravce, společnost OAD, vznikla kvůli dlouhému termínu dodání nových klimatizovaných autobusů, které byly jednou z podmínek výběrového řízení. Výroba autobusů od objednávky trvá obvykle rok, a výherce výběrového řízení (OAD) je logicky mohl objednat až v době, kdy věděl, že je vítězem a že tedy bude autobusy potřebovat, k čemuž došlo po vyhlášení výsledků výběrového řízení letos na konci ledna (a znamenalo to garantované dodání autobusů až k 1. únoru 2020). Na "doježdění" měsíců prosince 2019 a leden 2020 se radnice po více než půlročních jednáních nakonec domluvila se společností Arriva, takže jejích "služeb" si cestující užijí o dva měsíce déle, než bylo původně plánováno. V prosinci 2019 i v lednu 2020 zaplatí cestující stejné jízdné jako dosud a nijak se nezmění ani trasy a jízdní řád autobusů.

Flash banner nelze zobrazit.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Oznámení (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
   
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM