Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 26. dubna 2019

Automobilka TPCA bude mít nového prezidenta

Prezident kolínské automobilky TPCA Kenta Koide se vrací na konci roku do Japonska.

Automobilka TPCA bude mít nového prezidenta
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 31.12.2016 v 8:00, Aktualizováno: 22.12.2016 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

„Tato plánovaná změna přichází po druhém působení pana Koideho v kolínské automobilce, která vyrábí Toyotu Aygo, Peugeot 108 a Citroën C1. Kenta Koide byl součástí manažerského týmu, který odstartoval v roce 2005 výrobu vozů v TPCA a zůstal v Kolíně až do konce roku 2007. Vrátil se jako prezident společnosti na začátku roku 2013 a provedl největšího zaměstnavatele kolínského regionu přes změnu modelů k druhé generaci zde vyráběných malých aut v roce 2014. Celkem strávil v České republice sedm let,“ uvedl tiskový mluvčí TPCA Marek Hovorka.
„Strávil jsem zde nádherné roky se spoustou velmi schopných a pracovitých lidí. Kolín a Praha zůstanou mým druhým domovem,“ řekl Koide. Do společnosti Toyota nastoupil už po studiích v roce 1983. V roce 1999 byl jmenován do funkce projektového manažera ve výrobním závodu v Turecku. Od roku 2002 byl součástí týmu připravujícího společný podnik v Kolíně. Celkem strávil v České republice sedm let a nyní se vrací zpět do své rodné země – Japonska.
Kenta Koide se s kolínskou automobilkou symbolicky rozloučil zasazením více než třímetrové sakury přímo v geografickém středu areálu TPCA. Strom se stane součástí nové odpočinkové zóny pro zaměstnance a bude připomínat prozatím nejdéle „sloužícího“ prezidenta kolínské automobilky. „Zvolil jsem sakuru, aby se zaměstnanci TPCA mohli na jaře těšit z nádherných květů tohoto symbolu Japonska. Vzpomínky na roky v TPCA budou stále patřit mezi ty nejdůležitější v mém životě,“ řekl při sázení stromu Koide. 
Prvním prezidentem rozjíždějícího se podniku by Masatake Enemoto. Ten byl také šéfem při zahájení výroby v roce 2005. O tři roky později jej vystřídal Sathoshi Takae. Nyní od počátku roku 2017 přichází nový prezident Koreatsu Aoki, který působil dosud v společnosti Toyota ve Francii.

Autor článku: Jiří Červín
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM