Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je neděle, 28. května 2017 a svátek má Valdemar.

Automobilka TPCA má v březnu 2015 propouštět agenturní zaměstnance

Stanice Region Českého rozhlasu na základě informace ČTK přinesla zprávu, podl níž kolínská automobilka TPCA propustí na začátku března příštího roku stovky agenturních zaměstnanců kvůli menší poptávce po nových modelech automobilů. Kmenových pracovníků by se výpovědi týkat neměly.

Automobilka TPCA má v březnu 2015 propouštět agenturní zaměstnance
 
Publikováno: 17.12.2014 v 16:00
Rubrika: Zpravodajství

Kapacita výroby v automobilce je zhruba 300 tisíc aut ročně, v roce 2015 plánovala firma vyrobit 250 tisíc vozů, vyrobí jich ale kolem 220 tisíc. Je to asi o 10 procent méně, než předpokládala. „Oproti původním předpokladům, že příští rok vyrobíme 250 tisíc vozů, vyrobíme 220 tisíc vozů. Proto se nám již vyplatí z důvodu efektivity změnit směnný systém ze tří týmů na dva týmy a v následném kroku zrychlit linku," vysvětlil mluvčí automobilky Radek Kňava.

TPCA od jara vyrábí novou generaci malých městských vozů a v létě přijala asi 700 lidí. V současné době pracuje v továrně 3.700 zaměstnanců. Pro plánovaný dvousměnný provoz továrna potřebuje přibližně 3.200 lidí. V automobilce nyní pracuje asi 800 agenturních zaměstnanců, většina z nich už tedy v březnu v továrně pracovat nebude.
 

Autor článku: ČTK, Český rozhlas Region
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Špičkové mládežnické výkony na Youth Athletics v KolíněNesvadba vítězem závodu Českého poháru v Peci pod SněžkouFotbalistům Poříčan se nedařilo, Velim si zastřílela, Polepy rozhodly na penalty
Kalendář akcí: Květen
Po
1
8
15
Út
2
9
St
3
10
Čt
4
11
 
5
12
 
So
6
 
Ne
7
21
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (2 inzerátů)
Prodej (13 inzerátů)
Koupě (2 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM