Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 20. října 2017

Automobilka TPCA podpoří čtyřmi milióny bezpečnost, zdraví občanů i veřejný prostor

Napadá vás jak pomoci životnímu prostředí, přispět k bezpečnosti či zdraví občanů, zvelebit prostor, který sdílíte s ostatními? Znáte talent, který si zaslouží podporu, ať už v oblasti sportu, umění nebo jiném oboru? Výborně! Právě pro vás je tu jubilejní 10. ročník grantového programu TPCA pro Kolínsko, který automobilka vyhlásila ve čtvrtek. Mezi nejlepší projekty bude rozdělena částka 4 milióny korun.

Automobilka TPCA podpoří čtyřmi milióny bezpečnost, zdraví občanů i veřejný prostor
 
Publikováno: 14.11.2014 v 6:00, Aktualizováno: 12.11.2014 v 16:00
Rubrika: Zpravodajství

Granty budou směrovány do tří oblastí, jejichž důležitost potvrdil průzkum mezi občany. Jsou to: bezpečnost a zdraví, ochrana životního prostředí a občanský život. Přihlášky budou přijímány do 9. ledna 2015. Kdo má nápady, ale chybí mu zkušenosti, může využít konzultace poskytované společností Prostor plus na Kollárově náměstí. O tom, komu grant bude přidělen, budou zčásti rozhodovat i obyvatelé regionu. Projekty budou totiž vystaveny na webu a veřejnost tak dostane šanci je podpořit.

Za deset let existence grantového programu podpořila TPCA již celkem 157 veřejně prospěšných projektů v Kolíně i okolních obcích, celkově pak zafinancovala víc než 300 projektů za víc jak 100 milionů korun. Je tedy přítomnost automobilky na Kolínsku vnímána jednoznačně kladně? Na to odpověděl veřejný průzkum, v němž nadpoloviční většina hodnotí působení TPCA v regionu jako prospěšné.

Cílem dotazování bylo i získat informace o aktuálních potřebách na Kolínska. Pro 66 procent dotazovaných je důležitá oblast zdraví a bezpečnosti, 60 procent jmenovalo ochranu životního prostředí, 49 procent lidí by chtělo podpořit kulturu, sport a vzdělávání a 47 procent by preferovalo oblast občanské vybavenosti, do které patří například hřiště a cyklotrasy.

"Díky průzkumu jsme si ověřili, že očekávání a potřeby regionu se shodují s prioritami našeho grantového programu. Získané informace jsme navíc využili k vylepšení programu do budoucích let. Rozšířili jsme kategorii bezpečnosti dopravy, která nyní zahrnuje i projekty týkající se prevence kriminality a lepší péče o zdraví. Důraz chceme klást také na podporu mladých sportovců, zejména na zajištění sportovního vyžití. Důležité budou i projekty podporující technické vzdělávání," říká Monika Koťarová, koordinátorka grantového programu TPCA pro Kolínsko. Veškeré informace ke grantovému programu 2015 naleznete na www.tpca.cz.

Takhle rozdávala podporu automobilka TPCA před 11 lety, a dělá to dodnes.
Foto: Archiv KP
Autor článku: Vladimír Sládek
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Velim a Český Brod B se v I. A třídě posunuly v tabulce výšeHokejoví kolínští Kozlové dokázali v Táboře porazit vedoucí Kohouty
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM